Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy barátom teljesen bekattant...

Egy barátom teljesen bekattant. Most mi van vele?

Figyelt kérdés

Az egészet leírom.


Két hete kezdődött, mikor nyugtatóra ivott állítólag "véletlenül" mert elfelejtette, nem tudom. A lényeg hogy remegett, hányt, minden baja volt, de két nap múlva semmi sem emlékeztetett erre. Az ivászat után három napra abbahagyta a bogyók szedését (0.5 frontin) és áttért a velarianára. Én nem tudom hogy azóta mi van vele, de teljesen be van csavarodva. Telefont soha nem veszi fel, facebookon, skypen, sehol sem elérhető, állítólag alszik. Reggelente totál kiborulva, hullaként esik be az ajtón. Látszik hogy a karikák múlnak a szemei alatt (szó szerint feketék voltak) tehát én elhiszem neki hogy rengeteget alszik (legalább 16 órát naponta, tehát kb csak ezt cisnálja) de aggódom érte. Tegnap suliban óránként kapott röhögőgörcsöt valami teljesen értelmetlen dolgon, de egyszer sírt is... A többi időt teljesen magába fordulva töltötte, csak nézett ki a fejéből és semmi más. Tényleg nem értem. Most akkor mit lehetne vele kezdeni?

Nem hirtelen tette le a bogyókat. A napi háromból napi kettő, majd egy lett. Kétnaponta csökkentette a dózist. Ezt mondta neki a doki.


Zölddel köszönöm meg a válaszokat!



2017. jan. 20. 08:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mellékelten erős depressziója volt/van. Mikor szedte a bogyókat teljesen érzéketlen volt mindenre. Semmire sem emlékezett, nem beszélt, még pislogni is csak percenként pislogott, esküszöm... Rémisztő amit csinál szerencsétlen... Mielőtt szedte a nyugtatót éjszakákat sírt végig, mert nem tudott soha aludni, felszedett 15 kilót egy hónap alatt, stb.
2017. jan. 20. 08:11
 2/14 A kérdező kommentje:
Ééééés 17 éves lány.
2017. jan. 20. 08:12
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Iskolapszichológus felkeresését kellene neki javasolni, vagy ha iskolában nem elérhető, bármilyen pszichológust.
2017. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

#3

Mert szerinted ki írta fel neki az antidepresszánst, a fogorvos?! Olvasd más el a kérdést alaposan, mielőtt egy közhelyet ideszúrsz.


Kérdező, épp most jön le valami durván erős cuccról a csaj, vannak mellékhatások. Mint mondtad mindez orvosi javaslat, így kontrollálva van... majd rendbejön lassan.

2017. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jólvan, csak a szívem megszakad szerencsétlenen...
2017. jan. 20. 08:47
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#3 vagyok.

A frontin nem antidepresszáns, még akkor sem, ha annak hiszed.

2017. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
#4: háziorvos is felírhatja Frontin-t max úgy drágább, szóval...
2017. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Mi van vele? Depressziós.

Pszichológust kéne megpróbálni, vagy valami olyan (maszek) pszichiátert, aki érti is a dolgát, nem csak felír valami olyan bogyót, amitől lehet, hogy a depresszió elmúlik, de azt se tudja utána, hogy hol van.

Egyébként a 0,5 Frontinnak az alkohol legfeljebb csak erősíti a hatását, nem olyan hú, de erős szer.

2017. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Én is pszichológust javasoltam de rögtön le lettem alázva mert 63% szerint jobbak a ki tudja milyen gyógyszerek, melyek láthatóan e hatást produkálják.
2017. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát tényleg depressziós, én is voltam hasonló helyzetben már.

Azért iszik a nyugtatóra, mert így kábítószerként hat viszont rohadt káros amit csinál.


Elég nagy szarban van, szerintem akkorában amit még igazából nem fogott fel. Az orvos egyébként nem fog tudni segíteni legalábbis nagy esélyel nem.

A legtöbb pszhilógus csak azért ül ott a seggén, mert ő is pénzből él szarnak mindenre. Megmondják a barátodnak, hogy felírnak neki egy antidepresszánst valószínűleg az lesz, hogy megmondják neki hogy nyugtatót semmiképpen ne szedjen stb tehát csak tüneti kezelést fognak neki javasolni, és még jobban depressziós lesz.


Nagyon sokat jártam orvoshoz mire rájöttem, hogy célra vezetőbb megtalálni az okot ami zavar és azt megoldni mint szaros gyógyszereken+pián+néha drogokon élni.


Amíg a barátod ezt nem fogja fel, és egyébként elég sok idő szokott ehhez kelleni szépen elindul egy lejtőn.

Segíts neki, és mond meg hogy bármennyire is nehéz leszokni a gyógyszerről próbálja meg!!

Olyan károssak ezek a szaros nyugtatók mint a kábítószer.

2017. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!