Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan barátkozzak külföldön...

Hogyan barátkozzak külföldön (nyelvi korlát)?

Figyelt kérdés
Angliában beiratkoztam egy képzésre. A 2016/17-es évben eléggé magányos voltam. Az osztálytársaim britek és nem nagyon akarnak velem barátkozni. Jól beszélek angolul, kitűnő lett a bizonyítványom, az órán megértek mindent. Dolgoztam is nyáron meg a képzés előtt is, és ott mindenkivel tudtam beszélgetni. Talán azért, mert máshol általában 25-35 év körüliekkel vagyok és ők máshogy beszélnek. Az osztályban sok a 17-19 éves és az ő beszédüket nem mindig értem. Próbáltam nyitott lenni, de a legtobbnek nem tetszett, hogy mondani akarnak valamit és én nem értem meg elsőre. Visszakérdezek, hogy ezt a szót nem értem és a inkább a "hagyjuk" a válasz és elmennek. A nyelvet mint írtam beszélem, a szlenggel vannak gondok. Plusz nekem akcentusom van és ezt azok akik nincsenek hozzászokva nem mindig értik meg elsőre. Munkahelyen ahol több országbeli is dolgozik vagy a tanárok akiknek volt több fajta diákjuk, ők megértik amit mondok. Az angolom folyamatosan fejlesztem, de nem megy egyik napról a másikra és így izgulok a szeptemberi kezdéstől.

2017. aug. 12. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Hááát, barátom, fel a fejjel,sokan örülnének, ha úgy tudnának angolul,mint Te,elhiheted!
2017. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, énis igy voltam, vagyok nincsenek ismerőseim barátaim szintén angliában élek.. én viszont egyáltalán nem beszélwk angolul sajnos nemis tudom hogy is áljak neki a tanulásnak :( szoval ez van majd lesz valami :))
2017. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kb ugyenezt élem meg Dániában, itt annyi a különbség, hogy a Dánok nem beszélnek annyira erős szleggel amikor angolul beszélnek, hanem csak szimplán anyanyelvi szinten beszélnek angolul


csak olyanokkal van esélyed barátkozni akik a te helyzetedben vannak, legalábbis annak nagyobb a valószínűsége, én itt ezt tapasztaltam, helyiek teljesen más kultúrában nőttek fel, minden más volt nekik kiskoruk óta, persze, hogy nem értitek meg egymást


23f

2017. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szomorúan olvasom hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak a britt diákokkal. Velem mindig rendesek voltak még az elején is amikor nem ment annyira az angol(8éve vagyok kinnt). Meddig tart a képzés? Számomra minden tanév egy új kezdet, próbálj meg nyitottabb lenni és ha ők ezt nem értékelik akkor keress másokat szakon kívül. Beszélgess annyit amennyit tudsz pl sorban előtted állókkal, másokkal akik oda járnak ahova te vagy ha van munkád akkor ott. Próbálj meg eljárkálni. Ha ezek nem sikerülnek akkor még mindig ott van az angliai magyar kõzösség, iratkozz be egy két csoportba sokszor szerveznek magyar bulit.
2017. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!