Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tehet olyat a főnök, hogy az...

Tehet olyat a főnök, hogy az alkalmazottjait kibeszéli egy másik alkalmazottnak?

Figyelt kérdés
Többször voltam szem és fültanúja,hogy mikor pl egyik kolléga szabin volt és valaki szóba hozta őt akkor a főnök is kibeszélte, de a szemébe nem mondta meg a kollégámnak,hogy mit gondolt.. Visszahallottam,hogy engem is kibeszélt mikor a felmondási időmet töltöttem itt...Nem értem egy főnök,hogy tehet olyat,hogy mást kellemetlen helyzetbe hoz azzal,hogy kibeszéli milyen problémával ment oda hozzá az ember vagy,hogy mit gondol róla...Meg ezt miért egy másik alkalmazottnak kell kibeszélni?
2019. aug. 4. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Ezzel szerintem ő sem tudja, hogy mit akar elérni, max. az összeugrasztást, az uszítást, illetve, hogy féljenek a főnöktől, max. arra kíváncsi, hogy amit ő elmond a másikról, azt mikor-hogyan-kitől hallja viszont vissza.
2019. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó de olyat nem mondhat el én szerintem ami pont nem a másik kollégára tartozik..
2019. aug. 4. 11:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyan miért tartozik másik kollégára,hogy az egyik alkalmazott pl kért nagyobb összegű előleget? Meg ha valaki a főnökhöz megy oda a panaszával akkor azért mert az a főnökre tartozik nem másra..
2019. aug. 4. 12:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az "oszd meg és uralkodj" típusú főnökök szokták ezt csinálni, hogy az alkalmazottakat egymásnak kibeszélik. Különben meg bármit tehet bárki, de minden tettnek lesz egy következménye. Az ilyen főnöki viselkedésnek rossz esetben teljes széthúzás lesz a következménye, jobb esetben "csak" rossz lesz a hangulat a munkahelyen, szerintem.
2019. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!