Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért az a tendencia sok...

Miért az a tendencia sok helyen, hogy a munkaltató a jól dolgozó, lelkes munkavallalót nem csak kihasználja, és nem fizeti meg, de lelkileg is terrorizálja és soha nincs egy jó szó sem a jól elvégzett munkáétt?

Figyelt kérdés
Miközben ha legalább érezné az ember, hogy megbecsülik és megdícsernék néha sokkal jobban dolgozna és szívesen vállalna el plusz feladatokat. Stb. Miért mérik grammra a jó szót és kedvességet is? Miközben ez ingyen van és hihetetlen motiváló ereje tud lenni. Azzal a szöveggel, hogy "mindenki pótolható" konkrétan megölik a munkakedvet. Ezt miért nem látja a vezetők java része? Ti értitek ezt? Vagy aki hatalmat kap az mindenképp úgy megváltozik, hogy csak az erőfitogtatás fontos neki akkor is ha az a munkavégzés rovására megy?
2019. nov. 29. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert kritizálni könnyebb, mint dícsérni. Aki nem dolgozik annyit, azt - tapasztalataim szerint - kevésbé piszkálják mint aki lelkesen odateszi magát.
2019. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos pontosan ezt tapasztalom én is. Volt egy év mikor nagyon beteg voltam, műtétből épültem fel így csak a kötelezőket tudtam megcsinálni épp hogy csak. Akkor kaptam jutalmat meg dícséretet ugyan nem, de legalabb nem szúrtak le.semmiért. Ez szörnyű :(
2019. nov. 29. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mit enged az ember és mennyire van tisztában magával a munkahelyén. Én például tisztában vagyok azzal, hogy az egész cégnél 2 ember van, aki megfelelően ért a rendszerhez, abból az egyik én vagyok. Eleinte próbáltak engem is befenyíteni meg megnyomorgatni, de úgy voltam vele, hogy igazából bárhol találok új állást, szóval ha nagyon rossz a helyzet, én innen kötelet oldok. Ment a kritizálás, ment a fenyegetés, ment a pszichoterror, én meg mondtam a felettesemnek, hogy ne játsszunk egymással, tudom, mit írtam alá a munkaszerződésnél, azt teljesítem, awmmi többért nem gürizek ingyen. Csak nem működött, akkor fogtam, megint felkerestem, oké, akkor én most szeretném elindítani a felmondási időmet, mert ez így nekem nem oké. Elkezdtek aggódni, hogy hogy találok állást, ez egy megbízható munkahely, stb... Nem tudtam nem mosolyogni: mindketten tudtuk, hogy ez nem okoz gondot. Mondtam, hogy lehet, hogy alacsonyabb bérrel lesz munkám, de nem leszek munkanélküli, nekem viszont annyit nem ér ez a pénzkülönbözet, hogy az egészségemmel vagy a szabadidőmmel játszadozzak, jelenleg pedig több ponton nem tartom korrektnek a felém irányuló viselkedést, főleg úgy, hogy rajtam és a kollégámon múlik, hogy egyik napról a másikra megáll-e az élet a cégnél és ilyen helyzetben nem érzem racionális döntésnek pont minket szorongatni, főleg, hogy mindketten menni akarunk.


Milyen meglepő, onnantól meg sem nyikkant senki. Az más kérdés, hogy fél évvel később ugyanúgy leléptem, mert közben elkezdtem keresgélni és kaptam egy 100-assal jobb ajánlatot jobb közegben, de az már nem az én bajom.

2019. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez egyfajta manipuláció. A jól végzett munka úgymond evidens, dícséret és plusz pénz nem jár érte, csak dolgozz szépen tovább. Hidd azt, hogy egyszer majd úgyis felfoigyel rád a nagyfőnök és felismerni, hogy te milyen nagyszerű munkaerő vagy.


A terrorizálás az más téma. Ha keveri a kettőt, az a tipikus mézesmadzag és korbács fíling. Az olyan helyről húzz el!

2019. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak beosztottaim de mindig aut nézem mit csinalnak jó és mit nem jól. Ha muszaj persze szólok hogy gond van. De megbízom bennük és folyton dícserem őket. Pénzt nem tudok nekik szeretni pluszban de ajandékokat próbalok és a körülményeiket is mindig javítom. Ezért cserébe mindentegcsinalnak amit kérek. Sosem lógnak ha késnek is szólnak mindig. Pedig nagyon levés pénzért dolgoznak. Ha én erre azonnal rájöttem, hogy így is lehet. A főnöleimnek miért esil nehezére? Nem értem? Nekem az rossz ha le kell szúrnom valakit. Utalom. Dicsérni meg öröm. Ennek köszömhetően egész evben kétszer kellett szólnom össuesen valami miatt olyan példásan dolgozott mindenki.
2019. nov. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!