Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató törvényileg...

A munkáltató törvényileg milyen mértékben szabályozhatja a foglalkoztatott szabadidőd tevékenységeit, a koronavírusra való tekintettel?

Figyelt kérdés
Ápolóként dolgozok,a lakóink egészége védelmében az a "szabály",hogy csak a munkahely és az otthonom között ingázhatok,ha nagyon szükséges boltba mennem,csak kesztyűben,maszkban.Ez megy már hónapok óta,nulla szociális et,bezártság.Tegnap elegem lett,és megszegtem a nagy szabályaikat.Ezért kirúghatnak?
2020. máj. 11. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, ez most egy speciális helyzet, nem is fog kiderülni. Azért remélhetőleg ésszerű kereteken belül csináltad odafigyelve. Pld. séta a szabadban, család látogatás egymás puszilgatása nélkül, és nem 20 fős házibulit tartottál.
2020. máj. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,én nem vagyok nővér,de két és fél hónapja ezt csinálom (kesztyű nélkül).

Ki lehet bírni.

Amúgy ne..mindegy,mit követtél el,de sztm sajna,benne van a pakliban,ha ez megállapodás része volt.

2020. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem, mert egészségügyi sétát lehet tenni, sportolni lehet a távolságok betartásával. Ezekre lehet hivatkozni.


Hüle példa, de a rabokat is kiengedik egy órára a cellából.

2020. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kirúghatnak, de nem fognak. Egyrészt nem lesz nyoma, hogy kivel mit csinálsz a szabadidődben, másrészt nincs a helyedre senki.
2020. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ápolóként dolgozol, valamilyen mértékben szerintem korlátozhatják. Ez olyan dolog, jelenleg a rendőrök sem utazhatnak el külföldre.
2020. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tesóm katona, fél órán belüli közelségben kell tartózkodnia a munkahelyétől a vírushelyzet miatt.

Nem tudom, te mit és hogyan szegtél meg, mert ezt nem pontosítottad. Nem viseltél maszkot, kesztyűt, vagy tettél egy egészségügyi sétát? Látott valaki? Egyébként a lakóitok vélhetően kockázati csoportba tartoznak, ezért kell fokozottabb elővigyázatosság a részetekről. Ha neked ez problémát okoz, érdemes lenne elgondolkodnod a pályamódosításon.

2020. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!