Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 45éves férfi, számítástechnika...

45éves férfi, számítástechnikai technikus, gépésztechnikus, CNC programozó végzettséggel, korábbi számítástechnikai szerviztechnikus gyakorlattal, pályát módosítana IT területre. Milyen irányba érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 45éves férfi, számítástechnikai technikus, gépésztechnikus, CNC programozó végzettséggel, korábbi számítástechnikai szerviztechnikus gyakorlattal, pályát módosítana IT területre. Honnan érdemes kezdeni, mi az, amit először érdemes elvégezni, amire lehet építkezni, amivel már egy korrekt munkahelyet be lehet tölteni? Support? Helpdesk? Szoftvertesztelő? Programozó? Milyen irányba érdemes elindulni?


Kérem, ha valakinek van a témában tapasztalata, ossza meg! Köszönöm!



2020. máj. 19. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik se, unalmasak. Nekem is ezek voltak, váltottam kertésznek. Sokkal jobb.
2020. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1#bár lehet sokak lefikázzák nem ír hülyeséget.Sokakat ismerek akik a naagy programozó meg IT állás után elhúztak kertésznek,asztalosnak stb.

A szervíz technikus nem volt elég IT?Szoftvertesztelő-t általában úgy keresnek ,hogy tudjon programozni annélkül nem nagyon leszel az.


CNC programozás megy,és szereted akkor érdemes kiprobálni "komolyabb mélyebb programozás tanulmányokat"...neten van fent egy csomó oktató video..ha azok megvoltak és még mindig van kedved hozzá akkor hajrá..lehet tovább tanulni..és akár befizetni valamilyen tanfolyamot ,vagy egyetemet..egy kis boostért.<<azért írom ,hogy boostért mert nem a tanfolyamon és nem az egyetemen fox megtanulni programozni ,hanem te saját magadtól othon.ezek csak segítenek abban ,hogy megértsed ,hogy gyorsabban haladjál.De a tanfolyam elvégzésével még elég messze leszel attól ,hogy piac képes legyél.


Igy nézve azért a kertészet nem is olyan rossz...főleg h jól fizet ,ha meg ügyes vagy és van egy kis szép érzéked akkor pár év alatt jobban is kereshetsz mint egy mezezi okj vagy bootcampes programozó.(kertészet simán fizet N3-400k)cserébe nem tanulsz annyit és nyugis állásod van.)


Egy kertépítőből lett programozó és 10 éve meg keresetem a 300Nettót.(megjegyzem két dolgot szerettek nagyon a kertészet,és az informatika)

2020. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Rengeteget kell agyalni programozóként, főleg 45 évesen már másba kellene fogni, ha valaki 20 éves korától programozó, akkor 45-50 évesen nyugdíjba megy már inkább. 45 éves kortól már tudósnak sem felelnél meg, mert fokozatosan elbutul az ember, úgy mint az én 58 éves kollégám, aki nem tudja már mit mondott 10 perce.
2020. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Sajnos ez nekem nem alternatíva!


#2: Szerviztechnikus 10-15 éve volt, ezután jött a cnc, amiben nem sikerült úgy kiteljesedni, ahogy szerettem volna, így egyre kevesebb kedvvel csinálom. Ezért is szeretnék váltani. Ha jól értem, szerinted a programozó túl nagy kihívás. Oké, de mi lehet az, ami nem?


#3: Rendben, értem! A programozó túl nagy kihívás. Ezen kívül mi az az IT irány, ami felé érdemes nyitni?

2020. jún. 7. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj ez attól függ mit akarsz mit vársz el.Ha a pénz motivál felejcsd el az IT-t ...más szakmák sokkal jobban fizetnek és hamarabb behozza az árát.Lásd autó szerelők.Nézd meg milyen óra dijjakkal dolgoznak..és egy 2éves sulit végeznek el.Nem éveken át egyetemen tanulnak hanem 2év és kész.utána dolgozzál benne mondjuk 3-4évet valaki mellet...majd fogod a kis garázsodat és megnyitod a saját műhelyed.Vagy kertésznek elmész te is :)baromi jo kis szakma és remekül megfizetik..főleg ha van szép érzéked és kreativ is vagy.

Én jó 10éve kerestem közel N400at kertész,kertépítőként.1év alatt eljutottam oda h saját ügyfél köröm volt..


Viszont ha valami ördög megszált az informatikával és ha inged gatyád és az életed is rá megy de az sem érdekel mert te minden áron be akarsz kerülni a "rendszerbe"..akkor hajrá...irány egy programozó okj,vagy egy rendszergazda..vagy mind2..ess neki és ne habozz és ami a legjobban fog tetszeni arra kell majd rá állnod és megpró1bálni munka erő piaci tudást szerezni és bejutni valami melóhelyre.


Szóval most inkább nézz magadba és gondolkodj el azon mihez kezdenél az életben...ez egy fontos pálya orientációs lépés.


Még1x nem a kedved akarjuk el venni ...csak a média szokásához híven írja a hülyeségeket a szakmáról.


UI:bármibe is fox kívánom legyen minél nagyobb sikered benne!

És első sorban élvezd... :)

2020. jún. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!