Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresés, mi lehet a...

Álláskeresés, mi lehet a valódi ok?

Figyelt kérdés

Közszférába jelentkeztem. Január elején voltam interjún.

Interjú végén azt mondják, hogy Pestről hó végén jön meg az engedély, hogy vehetnek-e fel új embert és csak akkor döntenek.

Január végén hívnak, hogy nem jött meg az engedély Pestről így továbblépni nem tudunk egyelőre. Megőrzi az önéletrajzom és hív csak nem tudja, hogy mikor- ezt megígérte. Azóta semmi.

Csak fura mert hittem neki amikor ezt mondta. Őszintének tűnt.


2020. júl. 26. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jött meg az engedély. Vagy megjött az utasítás, hogy kit kell felvenni, és az nem te voltál.
2020. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Thunderfairy ***** válasza:
79%
Nem téged akarnak felvenni. Miféle engedély? Jó kifogás volt.
2020. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Hát ha tenyleg kifogás volt akkor csak gratulálni tudok annak az embernek.

2020. júl. 26. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A közszféra ilyen. Borzasztóan túlfejlett a bürokrácia, nem mennek gördülékenyen a dolgok. Néha alapvető dolgok elintézése hónapokba telik, máskor "hirtelen" aktuális lesz valami és azonnal le kell zavarni.


Ha tényleg nem az van, hogy benyomtak egy ismerőst a pozícióba, akkor jobb, hha gondolatban elkezdesz hozzászokni az ilyenfajta ügymenethez, az ezzel való hadakozás fogja kitenni a munkád egy jó részét.

2020. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, ne jelentkezz a közszférába.


Már régóta nincsen meg az állás biztonsága, mint régen, iszonyatosan rosszak a keresetek, hacsak nem valami politikai állásba mész, és nagyon nehéz továbblépni onnan.


Akkor van előnye, ha

kedveled a bórokráciát

Nem akarsz sokat dolgozni

Nem érdekes, hogy keveset keresel, mert valaki eltart

2020. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyi létszámstop (?), vagy nem volt több álláshelyük, de mégis kellett volna még ember, viszont hiába kértek, nem kaptak több álláshelyet, így bukta lett - neked is, nekik is.

[link]

2020. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan melyik területre de barátnőm így volt mint te. Behívták nem is tudom melyik évben októberben. És úgy képzeld el hogy egy évre rá valamikor szintén ősszel hívták hogy meg van az engedély és mehet.


Egyébként tényleg nem buli a közszférában dolgozni. Közigazgatást tanultam konkréran. Dolgoztam is köztisztviselőként.. nettó 130ezerert járási szinten. Nagy felelősség sok munka és nulla megbecsülés. Se fizetés se semmi. Egy nagy nulla. Szomorúan mert bár szerettem a munkát de távoztam most egy közgazdasz szakot végzek levelezon közben külföldre jöttem dolgozni.


Vicc hogy már most előrébb tartok pedig itt kint semmi extrát nem csinálok.

2020. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!