Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás előtti fizetés emelés?

Felmondás előtti fizetés emelés?

Figyelt kérdés

Fél lábbal már kint vagyok a mostani munkahelyemről. Az új helyem megvan, de még várnom kell kb. 2-3 napot, hogy megkapjam a szerződéstervezetet és rábólinthassak. Pénteken délelőtt voltam megnézni az új helyemet és aznap este meg küldtek egy e-mailt, hogy 40 ezer forinttal megemelik a fizetésem(tavaly 18 ezerrel emeltek). Kérdeztem egy kollégámat,hogy ő kapott-e fizetéssel kapcsolatos levelet, de nem. Olyan mintha ez egy egyedi ajánlat lenne nekem.


Viszont a munkahelyemből meg elegem van már. Mindenképpen be fogom adni a felmondásomat, ha tudom már mikortól kezdhetek.

Arra gondoltam, hogy megköszönöm ezt, de nem élnék vele. Csak nem tudom, hogy ez mennyire lenne ciki(?)vagy nem is tudom mi a jó kifejezés erre. Vagy ne is foglalkozzak ezzel? Elég kellemetlen nekem ez az egész így.



2020. aug. 30. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni vele, ha beadod a felmondást, akkor nem fognak a felmondási idöre fizetésemelést adni (indoklás: a körülmények megváltozása, ezzel a munkaadó mentesítve van az ígéret alól)
2020. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy meg vannak elégedve a munkáddal, de amúgy látják, hogy elégedetlen vagy a céggel és előbb vagy utóbb lelépnél, még az is lehet hogy valaki meghalott egy beszélgetés foszlányt és tudja, hogy munkahelyet keresel.


Könnyen lehet hogy ezzel a trükkel próbálnak maradásra bírni.

2020. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincs is miért elégedett legyek. Ha dolgozok akkor 13 órát vagyok bent és 3 embernyi munkát végzek. Szavakban se fejezik ki az elégedettségüket(csak a piszkálódást), pedig jól esne néha 1-2 jó szó. Túlóra is van dögivel. Minden hónapban 10-30 óra túlóra, de tavaly vagy 420 jött ki egész évre és akkor még nem volt rabszolgatörvény.


Egyébként bent nem szoktam intézni magán jellegű telefonokat(főleg nem ilyet), de ahogy érzékeltem nem látott-hallott senki semmit. Mégis fura ez a sok egybeesés.

Illetve még 2 kollégám is nagyon közvetlen lett. A kezüket a vállamra teszik és a fülembe duruzsolják, hogy mit szeretnének :D Ilyet sose csináltak még velem.

2020. aug. 30. 11:39
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos segíteni nem tudok, de kérlek mesélj majd, mert nagyon izgi.

Azon meg ne aggódj hogy emelést akarnak adni. Majd visszavonják, ahogy előttem írták.


Az nem lehet hogy elégedettek veled?

2020. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az email szerint elégedettek velem, csak én nem érzékelem ezt. Illetve önbizalomhiányos is vagyok szóval ez is benne van a pakliban, hogy sose leszek elégedett magammal.

Egyébként soha nem mondanak 1 jó szót se, de ha bsztatni kell akkor egyből kinyilik a szájuk 😏

2020. aug. 30. 16:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd amelyik

- kellemesebb légkörnek tűnik

- jobban fizet


Viszont arra is gondolj, hogy minden hely sz.r, és valószínűleg nem lesz jobb a következő, csak másban sz.r.

2020. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére viszonylag simán ment minden. Ugyan kubuktak és meglepődtek a döntésemen. A fizuemelest nem kaptam meg. Illetve nem a két szép szememért kaptam, hanem azért, hogy ne menjek el.
2020. szept. 3. 11:46
 8/11 anonim ***** válasza:
De ha gondolták hogy menni akarsz, akkor miért buktak ki mert felmondtál?
2020. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez ilyen taktikai fizuemeles volt. Azt hitték pénzzel meg tudnak fogni. Ez volt amin kiakadtak 😆
2020. szept. 3. 19:43
 10/11 A kérdező kommentje:

Még annyi történt, hogy részt kell vennem egy exit interjún.

Ez azért érdekes, mert eddig erre nem volt példa.

2020. szept. 6. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!