Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fogadjam el a tudatot, hogy...

Fogadjam el a tudatot, hogy valószínüleg elfogom kapni a koronavírust a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

A munkahelyemről van szó, ahol közvetített munkaerő vagyok. Hónapok után, nagy nehezen találtam ezt a munkát, mert a márciusi bezárásoknál tönkre ment az előző munkahelyem. Irodai munkáról van szó, de az én munkakörök sajnom nem engedi meg a home-office-t...

Az egyik munkatársam mondta, hogy a nővére hatósági házikaranténba kerül, mert egy esküvőn találtak koronás fertőzötteket, ahol ő is ott volt. És kérdezgetett minket, hogy ilyenkor jöhet e ő egyáltalán dolgozni?


A másik, a főnőkeim. Az egyikük szerda este is színházi előadáson volt (pár száz fő, nagy teremben) és mondta, hogy senkin se volt maszk az előadás alatt. Ő is levette, mert, hogy kényelmetlen neki....


Nem akarom elveszíteni ezt a munkát, de a vírust se szeretném haza vinni a családnak. Feszült vagyok ez az egész miatt.


Más is van ilyen helyzetben a munkahelyén?



2020. szept. 4. 11:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Igen, fogadd el. Az a helyzet, hogy nem tudsz mást tenni, csak elfogadni, mert akár a járművön vagy bárhol elkaphatod - de olyan is van, hogy koronavírus fertőzött családtagja, akivel nap mint nap együtt volt, meg nem kapta el. Jelenleg nem ismerjük a vírus mechanizmusát, nem tudjuk, ki méiért betegszik meg súlyosan illetve mások meg nem. Nem csak az idős, krónikus betegek betegednek meg súlyosan - sőt, 2 rákbetegről is hallottam, aki kemoterápiára járt, valahol megfertőződött és MEGGYÓGYULT a koronavírusból!


Amit tudsz tenni, hogy erősíted az immunrendszered: méz, C és D vitamin, sok napfény, jó levegő, stb.

2020. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: és lehet, hogy úgy kapod el, hogy viszonylag enyhe tünetekkel átvészeled.
2020. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Munkatársak között esküvő, horvátországi nyaralás, koncert, gyanús tünetek de bemegy dolgozni, stb. Ez van. Lehet keresni más munkahelyet, de nem lesz olyan gyorsan, a fizetésre pedig szükség van. De nem nagyon lehet bezárkózni, gyerek iskolából bármikor hazahozhatja, orvosok mentősök pénztárosok sorolhatnánk mely foglalkozások akik nélkül nem menne az élet és dolgoznak folyamatosan. Ez van.
2020. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet keresni más munkahelyet"


És akkor mi van megoldva? Semmi. Közértbe csak kell menni - ahogy írod is, a kereskedelemben is dolgoznak - márpedig az egyik "legveszélyesebb" hely: sok ember egy zárt térben, sokan belépve lehúzzák a maszkot (tömegközlekedésben is) távolságtartás lehetetlen, stb.

Max imádkozni lehet, hogy az ember ne abba az 5-10 %-ba tartozzon, aki belehal - hanem a fennmaradó felgyógyult százalékba :-)

2020. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Értem. Persze, tudom, boltban is, buszon is eltudom kapni bármikor. 30 alatt vagyok, valószínűleg nem viselne meg a dolog. Inkább a szülők miatt aggódom,nem magam miatt...


Dolgoznom meg muszáj, mert 4 hónapig munkanélküli voltam, állaskeresési járadék nem járt, nulla forint bevételem volt és már kezdtek elfogyni a tartalékaim.


Valószínűleg arról van szó, hogy most közelebb van a vírus gondolata, mint eddig bármikor, jönnek a hírek, hogy x ismerőse is beteg, meg y is karanténban van. Ez a szokatlan és nyugtalanító.

2020. szept. 4. 13:03
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a kérdezőt,de ez van a legtöbb munka helyen.

Az emberek többsége szerint nincs vírus.

2020. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok: mondjuk a bolt annyiban másabb,hogy ott negyed óra alatt végzek.
2020. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit csinálni.

Nálunk ezen a héten már a második kolléga került karanténba. Egyiküknek a párja igazolt fertőzött, aki a munkahelyén, külföldről hazajött kollégáitól kapta el. A másiknak a párja orvosként a sürgősségin fertőzött beteget vizsgált, majd estére belázasodott. Persze lehet, hogy mindkettő vaklárma lesz: az első esetben a kollégánknak már van egy negatív tesztje, a második esetben meg reménykedjünk, hogy az illető orvosként maximális óvatossággal járt el, és csak véletlen egybeesés, hogy belázasodott (nekik 3 iskolás gyerekük van, ők is hazahozhatták a vírust).

És persze járok boltba, utazom buszon stb.stb. Nincs garancia semmire.

2020. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Most nem azért, de munkahelyeden tilos a maszk viselése, mert a főnök hüle lényegében?


Tudod ez olyan dolog, mint amikor például fúrsz egy acéllemezt ( talán te nem, de képzelőerőd az lehet ) s nem veszel fel védőszemüveget a kicsapódó sorja ellen, mert minek az az "okosok" szerint...


A saját egészségedért elsősorban te felelsz, másodlagosan munkahely, ahol dolgozol.

2020. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
Be is cseszne, ha színházban maszkot kéne viselni.
2020. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!