Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel akarok mondani 2 extrovert...

Fel akarok mondani 2 extrovertált kolléganő miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, magam introvertált vagyok. 4 éve megkaptam az álom munkahelyet, tényleg minden hihetetlenül passzol, itt maradnék 20 évet a nyugdíjig. Mikor beálltam, a barátnőm kérdezte, hogy kikkel fogok dolgozni, mondtam egy nevet, mire ő: Hát vele nem tudnék dolgozni. Akkor még gyesen volt a kolléganő, lassan jön vissza. A szintén introvertált barátnőmnek igaza volt. Én sem bírom. Soha nem ártott, nem is rossz ember, de szerintem extrém extrovertált. Szinte félek tőle. Törpealkatú és hangosan, gyorsan beszél, ordibál, röhécsel, mások azt mondják szemtelen (én nem mertem kritizálni), spontán, kaotikus, minden héten más a véleménye. Millió barátnő (szerintem felületes kapcsolatok). Mondogattam, valahogyan ki kell bírnom. Míg nem 2 hónapja jött egy teljesen új ugyanolyan kolléganő. Még a hajukat is ugyanúgy viselik. Mondtam is nekik, mintha ikrek lennétek. Ez már nekem tényleg sok. Elkezdtem új munka után nézni. Szégyellem magam, mert nem ártottak, én hibám, de már nem szeretek reggel munkába menni. Tehetek valamit? Ilyen munkalehetőségem sose lesz az életben. Imádom a munkahelyem és munkát, a főnök is rendes. Van tapasztalatotok, mit tegyek? Köszi.
2020. okt. 10. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Ti nők egyszerűen bolondok vagytok. Ok nélkül marjátok egymást. Mi férfiak csoportban dolgozunk, eszünk ágában sincs basztatni a másikat azért, hogy milyen ruhában jár, meg milyen a családi élete a másiknak. Egyszerűen menthetetlenek vagytok. Belétek van genetikailag kódolva, hogy valakit vagy rajongásig szerettek (fészbuk követés, beszélgetés, chat, egymás majmolása) vagy vérig gyűlöltök. Nem tudnátok csak úgy meglenni egymás mellett? Bemégy, ledolgozod, hazamégy, elfelejted reggelig. Ez nem megy?
2020. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Szóba se kellene állni velük, ha zavarnak. Mindenhol vannak olyan emberek, akik valamilyen okból nem szimpatikusak, köszönsz nekik, és végzed a dolgodat, nem kell barátozni.
2020. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy az ilyen embereket nem lehet figyelmen kívül hagyni, főleg, ha együtt kell működni velük. Mert jönnek és mondják, és nem lehet őket leállítani.


Az nem opció, hogy cégen belül máshova kerülj?

2020. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Most konkrétan mi is a baj?
2020. okt. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem bántanak, csak hangosak?
2020. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod én milyen kolléga miatt mondtam egyszer fel?


Az ottlétem harmadik napján már nem volt hajlandó segíteni (annak ellenére, hogy elvileg 2 hónapig azért volt mellém beosztva, hogy segítsen abban, hogy eligazodjak) amikor pedig elrontottam valamit, akkor forgatta a szemét, és olyanokat mondott, hogy "ebből baromi nagy gáz lesz, ha nem szeded össze magad" vagy hogy "téged nem lehet egyedül hagyni, mert úgyis elrontasz valamit".

Amikor csak tudott, lelépett mellőlem negyed-félórákra cigizni, meg beszélgetni, miközben tudta, hogy még nem tudok mindennel elboldogulni (pl hivasokat kellett fogadom, és gyorsan bemondanom adatokat, amiket egyedül sokszor csak lassan találtam meg az első héten, ami baromi ciki volt) és mivel rühellte hogy engem kell pesztrálgatnia, mindenkinek panaszkodott, hogy milyen lassú vagyok.

Ezen kívül folyton a szemembe mondta, hogy lassú vagyok, és lassan tanulok, miközben elvileg neki 4 hónapig tartott amíg belejött a munkába.

Amúgy is elég stresszes volt az egész, de attól volt a legnagyobb gyomorgörcsöm, amikor be kellett ülnöm mellé, mert ha csak megmozdultam, már forgatta a szemét.

Nem egyszer volt, hogy felnőtt létemre este az ágyamban szó szerint bőgtem, mert olyan megalázó és bántó volt az egész, és soha senki nem bánt még így velem.



Ha te nem bírod idegileg, hogy a kolléganőd hangosan nevet, vagy ugyanolyan frizurája van, mint egy másik kolléganődnek; mondj fel. De az baromi naiv elképzelés, hogy találsz olyan helyet, ahol csak számodra szimpatikus emberek vesznek körül.

2020. okt. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi miatt egy "álommunkahelynek" nevezett helyet nem érdemes ott hagyni. A nem álom munkahelyeken is ugyanúgy lehetnek irritàló kollegák. Csak ott még a meló is szar lesz mellé.
2020. okt. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán próbáld meg ezt:

[link]

2020. okt. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

*

Vagy alapíts saját vállalkozást aztán csak neked tetsző embereket végy magad mellé.Azt mégsem mondhatod nekik,hogy hallgassanak egész munkaidő alatt.

De szerintem a legegyszerűbb ha sz.rsz rá.Ők bizonyára elvannak egymással.Ahogy írtad téged békén hagynak.Akkor meg nincs gond.

2020. okt. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
99%
Gyakorlatilag a létezésük miatt az álom munkahelyeden sem maradsz meg. Nem csináltak semmit veled/ellened, mégsem tudsz ott maradni. Szerintem foglalkozz kicsit önmagaddal (önismeret, fejlesztés, ilyenek), mert így nagyon nehéz életed lesz. (Talán pszichológus is kéne?) Nem fogod tudni megválogatni a munkatátsaidat máshol sem.
2020. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!