Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok ember azt mondja akkor is...

Sok ember azt mondja akkor is dolgozna, ha milliárdos lenne, mert unatkozna. Akkor csak azért járnak dolgozni, hogy elteljen a napjuk?

Figyelt kérdés

Ezt sose értettem. Itt is írják egy csomóan, hogy otthon "megőrülnének" meg unatkoznának. Az ilyen emberek nem tudják lefoglalni magukat, és inkább kell nekik egy kötelező tevékenység (munka), hogy elteljen az idő? De akkor annak mi értelme?

Én mikor itthon voltam hónapokat, egyszer sem unatkoztam, sőt inkább gyorsabban elteltek azok a napok.


2020. dec. 29. 12:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlenül munkára kell gondolni, a szó szoros értelmében. Persze, az ember elfoglalja magát, de egy idő után beleun a monotonitásba. Az állandó utazgatást, és költséges hobbit is meg lehet unni.

Viszont önkéntes munka, akár egy alapítványnál szerintem simán elképzelhető.

2020. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem, sokkal inkább ha tanultam valamit 5-10 évig, nem akarom kivágni az ablakon és hagyni kikopni a néha kínkeservesen megszerzett tudásom, mert számomra az nagyobb érték, mint a pénz, amit adnak érte. Szeretem magam hasznosnak érezni. Szeretem érezni, hogy van eszem és csinálok valami értelmeset, nem csak felélem a tartalékaimat.


8 év egyetemmel a háta mögött az ember másképp gondol ezekre a dolgokra. Ha végtelen pénzem lenne, azt is képzésekre, konferenciákra, vállalkozásra költeném. Ez adja a presztízst a szemembem, nem a pénz.

2020. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Hát ezt én se értem, én ha mondjuk sok pénzhez jutnék nagyon sok mindent tudnék csinálni. Tiszta fény és habi lenne az életem. Még takarító is jönne a házamba mert azt is utálom csinálni. De ha nem milliárdos vagyok magyarul nem lenne elég életem végéig akkor meg valami vállalkozás csinálnék.
2020. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert üresek, unalmasak és nincs életük.
2020. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
Szóval egy szó mint száz ezt én se értem hogy valaki mit élvez abban hogy parancsolgatnak neki meg ilyenek. De lehet én vagyok a hülye. Szerintem ez még megalázó is. Emiatt rendes munkám sincs csak alkalmi.
2020. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Rengeteg ember nem azt dolgozik, ami ténylegesen érdekli, hanem ami a legjobban illeszkedik az anyagi elvárásaihoz. A gazdagság melletti munka pont azért felszabadító, mert az már az önkiteljesedést szolgálja, nem a fenntartást.
2020. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
Az emberek birkák, azért... Szeretik, ha parancsolgatnak nekik. Sok ember azért szereti a munkát, mert ott valaki lehet, a magánéletében meg egy óriási nagy senki, dupla nulla !!
2020. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%
2-es képmutató ficsur
2020. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Azért vannak, akik szélsőségekben gondolkodnak.

Tehát aki szeret dolgozni, birka.

A nem birka, nem szeret dolgozni, ha lehet kerüli a munkát, de elvárja, hogy a birkák eltartsák? Ugyanis a birkák adójából lesz a nem birkáknak támogatás, hogy ne halljanak éhen.

Vagy mit csinál egy nem birka?

Családi életben ász? De miből tartja el a családot? Keres egy birkát?

Van nem birka ismerősöm, közel a harminchoz, az anyja tartja el. Aki az ő anyja után kap ápolási díjat, meg a mama nyugdíja a jövedelmük. Igényei persze vannak hozzá.

Másik nem birkát szintén a családja tartja, mert nem szereti a parancsolgatást, és milyen dolog, hogy a főnöke neki feladatot ad, hogy csinálja meg, inkább felmond.


De ismerek olyat is, aki a lelkét eladná az ördögnek, hogy "birka" lehessen, de hiába van szakmája nem tud elhelyezkedni (látássérült).


Mindazonáltal én szívesen vagyok "birka", nem azért mert parancsolgatnak/vagy parancsolgathatok, hanem mert hasznos munkát végezhetek.

És a magánéletem is jól érzi magát, köszönöm szépen.

2020. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%
9-es: Én arra akartam célozni, hogy a tipikus karrierista, törtető, pics@k, f@szok tipikusan azok az emberek, akik magánéletükben egy nagy 0-ák, és ezt úgy kompenzálják, hogy a munkahelyen porig aláznak mindenkit. Családjuk nincs, párkapcsolatuk nincs, hobbijuk nincs, műveletlen állatok, de a munkahelyen ők az ászok, a janik...
2020. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!