Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Még mindig létező probléma...

Még mindig létező probléma az,hogy egy embert nem fizetnek ki a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Én 7 éve dolgozom ugyanannál a cégnél,itt mindig megkapom rendesen a fizetésem.Jó,nem sokat keresek,200 alatt kapok,de nem is ajánlottak,nem is ígértek többet,megmondták már a belépésemkor hogy náluk a 200-at úgy lehet megkeresni ha rendszeresen túlórázik az ember.Tehát az elején közölték már mire számíthatok és azt be is tartják amit mondtak.De azelőtt volt hogy dolgoztam egy cégnél és nem fizettek ki,egy fillért se láttam és a munkaadót se láttam többet.Bíróságra vittük az ügyet és az állam kártalanított minket mert munkaszerződés azért volt,csak fizetés nem.Pár év múlva kaptuk meg nem a teljes összeget,ami járt volna,hanem csak egy részét,mert a bérpapíron lévő összeget kaptuk csak meg,a túlórákat már nem tudta kifizetni az állam,csak az alapbérünket.Előfordul ilyen még manapság is,hogy nem fizetik ki az embereket,eltűnnek a pénzükkel?

2021. jún. 3. 07:38
A kérdező szavazást indított:
Igen ez mindennapos hogy valahol nem fizetnek ki valakit
Előfordul de már ritkábban mint régen
Nincs ilyen,ma már mindenhol kifizetik az embereket
27 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére volt megtakarításom,amikor nem fizettek ki,de azoknak akiknek nem volt megtakarítása nem tudom hogyan oldották meg hogy ki tudják fizetni az albérletüket és enni is tudjanak.
2021. jún. 3. 07:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Külsősként dolgoztam egy kis könyvkiadónak. Meghalt a tulajdonos, majd pár hónapra rá a másik tulajdonos is. A gyerekük pedig bement a céghez, és kiürítette a kasszát. Nem lett jogutódja a cégnek a tulajdonosok halála után. 120 ezer forinttal járultam így hozzá szándékom ellenére a volt főnökeim temetési költségeihez. Akkor az még nagy pénz volt.
2021. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Építőiparban még ma is gyakori jelenség sajnos!
2021. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!