Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet ilyet kérni a munkáltató...

Lehet ilyet kérni a munkáltatótól?

Figyelt kérdés

Szóval pályakezdő vagyok, és nagyon félek hogy átvernek. Ami jogos is, hiszen nem vagyok otthon a jogban, nyilván alap szinten igen, de egy ügyesebb cég lehet alá tudna velem irattatni olyat, ami nem túl kedvező nekem...

Ezért szeretném a munkaszerződésem emailben megkapni, átolvastatni olyannal aki ért hozzá, és csak akkor aláírni, ha egy jogi szakember rendben találja.

Szerintetek ez jogos kérés, vagy elküldenek a búsba?

20N



2021. jún. 8. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Egy pályakezdőtől elég meredek, ilyet általában csak bizonyos szint felett szokás kérni - szarul fogsz indítani, viszont nem törvénytelen a kérésed és ha akarod akkor megteheted.
2021. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérni persze,de azért ne így add elő,hogy félek átvernek :)

Mond, hogy szeretnéd tüzetesebben átolvasni,nyugodtan így szerintem egy normális cég nem fogja elutasítani.

2021. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem pl. nem kellett rögtön aláírni, hazavihettem, és átnézhettem nyugiba otthon
2021. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb helyen azért kb minta szerződést használnak, valamelyik portálról letöltve. Kb az van benne, ami az Mt. szerint kötelező elem.

De ha megnyugtat, nézd meg, ezt meg szokták engedni, csak tényleg ne ilyen indokolással add elő. És olyan sok időd nem lesz konzultálgatni, max másnap azért várnak egy visszajelzést. Őszintén egy pályakezdő elég pótolható általában, ha már most akadékoskodsz meg húzod a dolgokat, az nem vet majd rád jó fényt.

2021. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!