Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha referenciát kérnek az...

Ha referenciát kérnek az előző munkahelyről honnan tudjuk, hogy amit mondanak az igaz? Ha nem igaz csak rosszat akar? Viszont a munkaszerződésben az van, hogy a munkavállaló nem mondhat semmi rosszat a főnökéről! Hol az igazság?

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Referenciát elérhetőségekkel együtt szoktak kérni. Tehát úgy, hogy ellenőrizhető legyen.
2021. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazaboll vot man ojan h kerzrek tollem elozo munkshej egy valalkozo volt nala kapaltam krunplitszettem elote meh kozmunka volt de keves volt 9 gyerekem van meg hitel a kocsműban. Kertek olyen izez dehát én nem tudok irni
2021. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
30%
És miért akarna neked rosszat az előző munkáltató? Csak a beképzelt tinik hiszik azt, hogy mindenki velük van elfoglalva. Valójában a munkáltatót qurvára nem érdekli, hogy miután kiléptél, merre visz az utad.
2021. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha olyan a főnök, hogy megharagszik rád, mert kiléptél és az új helyről felhívják ki tudja mit mond? Én is mindig azt hiszem, hogy jók az emberek, de ember embernek farkasa.
2021. jún. 18. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

3-as, ezt cáfolnám. Elhelyezkedtem egy munkahelyen, a főnöknőmmel jó és korrekt volt a kapcsolatom. Látott bennem potenciált (ugyanaz volt a végzettségünk), jobbkezének tekintett. Miután beléptem a céghez, rá egy hónapra találkoztam a későbbi férjemmel. A lényeg, hogy két év múlva hozzámentem, és 100 kilométerre költöztem hozzá. Onnantól, hogy megtudta tőlem ezt, nem álltam meg előtte: Nagyon szemét lett, minden rossz lett hirtelen, amit csinálok. Annyira szemétül kimutatta a foga fehérjét, hogy az utolsó munkanapomon (amikor az osztályon a többiek elbúcsúztak tőlem), ő direkt lement a pénztárba, ahol halaszthatatlan dolga akadt, csak hogy egy sziát se kelljen mondania.

Na, az ilyen pl. nem hiszem, hogy jót mondott volna rólam egy másik cég megkeresésére. Nagggyon bökte a csőrét a dolog.

2021. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Megerősíteném az ötös hozzászólót.

Én pl. sehonnan sem tudtam soha úgy eljönni, hogy ne keserű szájízzel történjen: Ha utáltam a helyet vagy a munkakört, és/vagy nem voltak megelégedve velem, akkor ugye azért (ez kétszer volt mindössze 20 év alatt). Ha pedig belém láttak valamit, értékelték a végzettségeimet, munkabírásomat, azt, hogy megoldom a dolgokat, alapos vagyok, stb., akkor meg azért. Nem volt olyan főnököm, aki ne orrolt volna meg EZÉRT, hogy eljövök a cégtől. (Valszeg ár/érték arányban veszítettek velem.)

2021. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!