Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúra/megbeszélésre...

Állásinterjúra/megbeszélésre a farmer, fekete galléros póló párosítás megteszi?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon van ruhám. Pénzügyi területre jelentkezem, ahol bizonyára fog kelleni az elegáns öltözet. Úgy vélem azért ez is egy félig sportos, félig elegáns megjelenés. Vagy ezen múlik, hogy megkapom-e az állást?
2021. aug. 30. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Pénzügyi területen általában kell az ing. Gyakori, hogy még munka közben is van dresscode.
2021. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

HR-ként a fönököm még az elején mondta nekem. Állásügyben ha jönnek a jelentkezők, az első amit meg kell nézni az a megjelenés. Minden felvételnél én mint HR-es, és egy kisfönők vesz részt az interjún. Mi ketten megadjuk a tiszteletet a jelentkezőknek. Fönök mindig nyakkendő, ing, nadrágban van, és blúzban, szoknyában vagyok.

Így valahol jó pont az ha a jelentkező is megadja a tiszteletet felénk megfelelő öltözékkel. Sokszor volt olyan jelentkező akit én okosnak, megfelelőnek tartottam volna, de a fönök kihúzta a listáról, mert farmerban, pólóban jelent meg. Hidd el, sokat számít ki miben jelenik meg.

2021. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem oda kevés lesz.

Legalább egy szövetnadrág és egy megfelelő méretű ing kéne.

2021. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon max. fekete színű farmer, de mindenképpen ing.
2021. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Állásinterjúra, még ha lazának is tűnik a cég kívülről, azért inget és elegáns szövetnadrágot illene felvenni, nagyon max. fekete farmer. Amúgy a farmer galléros pólóval inkább sportos, nincs nagyon köze az elegánshoz, félig sem.

Nem gondolom, hogy akkora vaszisztdasz lenne beszerezni pár elegánsabb cuccot, jól megtérül, és turiban is meg lehet venni olcsón.

Megbeszélésnél meg attól függ, hogy milyen a munkahely, mert akkor már ismered a dresccode-ot.

2021. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!