Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden irodai munka ilyen...

Girlll3 kérdése:

Minden irodai munka ilyen sivár, lélektelen és nagyfokú szabálykövetést igényel, tetejébe értelmetlen?

Figyelt kérdés
Egy ideje irodában dolgozom, de nem szeretem. A kollégáim maguknak valók, nem beszélgetünk semmiről se. A munka monoton, ugyanakkor balf... szabályokhoz kötött. Pl egy iraton nem elég, ha kétszer szerepel a dátum, még rá kell nyomni vagy háromszor ugyanazt a k... dátumot, ha szerepel rajta három bélyeg, meg körbélyegző is kell mindegyikre... Papírt gyártunk a papírról, meg jelentéseket készítenek mindenről. Még amikor odakerültem jó volt a hangulat, de elment az egyetlen kolléganő is, akivel tudtam beszélgetni. Mindennap elmegy az életkedvem ettől a merev helytől, de nincs mire váltani, mert a végzettségemmel csak ugyanilyen poshadék helyre mehetnék. Nem akarok ebből 40 évet, míg nyugdíjas nem leszek. Arra gondoltam gyűjtök pénzt, nem érdekel semmi és átképzem magam. Csakhogy a fizetésem is alacsony. És hiába jeleztem otthon is, hogy szenvedek, nem érdekel senkit. Világéletemben a kreatív dolgok érdekeltek, a stressztűrőképességem meg alacsony. Csak ezek után kérdés, hogy mire válthatnék, meg miből. Mert ez úgy, ahogy van borzalmas nekem. Ráadásul olyan szabályzatok alapján dolgozunk, hogy sokszor még a főnök se érti mi van. Miért nem lehet értelmesen, érthetően fogalmazni?

2021. szept. 6. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a munka?
2021. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Az enyém nem. Nálunk mindig van valami meglepetés. Bár néha inkább azt kívánom, hogy lenne egy nyugodt, kiszámítható munkanapom, amikor semmi váratlan nem történik.


Irodai adminisztrátor vagyok.

2021. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha fiú lennél akkor fizikai munkát javasolnék. Tudom nem tetszik.
2021. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3-as! A fizikai munka nem gáz. Legalább annak látszik az eredménye.
2021. szept. 6. 18:00
 5/19 A kérdező kommentje:
Más kérdés, hogy nőként nekem az mennyire való. Mondjuk, ha teljesen egészséges lennék, akkor okés lenne.
2021. szept. 6. 18:01
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Elég férfias a hozzáállásod. :)
2021. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
3-mas, irodai munkának is van eredménye. Ha nem lennének irodai munkások, pl. az általad utált HR-esek, akkor fel sem vennének munkára. Amúgy férfiak is végeznek irodai munkát, és nem gáz. Nőként sem gáz a fizikai munka. Fizikai munkások adminisztrálását végzem felvételtől kezdve mindenig. Van köztük férfi, nő, idős, fiatal is. És nem szégyellik. Nálunk is van férfi irodista, ők sem szégyellik, hogy íróasztalnál ülnek. Nem kéne itt adni a keménylegényt, mert szerintem a hozzáállásod miatt bocsátottak el, nem azért, mert sz*rul dolgoztál. Az ilyen keménykedő alakokat sehol sem kedvelik.
2021. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

Miről van szó? :)

Utálom a HR-eseket?

Hm ezt jó tudni. :D

2021. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nem vagyok HR-es, sima irodai adminisztrátor vagyok, semmi több. De a HR-es munkát is én végzem, mivel erre nincs külön emberünk. Viszont én végzem a szabadság nyilvántartást, hogy melyik brigád hol van és mit csinál, én ellenőrzöm a jelenléti íveket, meg ha kell valakinek valami (munkaruha, eszköz, stb.), azért is én szólok és én papírozom ki. Plusz a heti és havi jelentéseket készítem, munkanaplót írok napi szinten és még egy rakás mást is csinálok.
2021. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es és mennyit fizetnek erre?
2021. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!