Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érvénytelen TB?😓

Érvénytelen TB?😓

Figyelt kérdés
Érvényét vesztette a TB-m, az új munkahelyem kér üzemorvosi vizsgálatot, amit a cég saját orvosa végez...viszont nem tudom, hogy ehhez ott mit fognak szólni...ilyenkor mi történik? 😕

2021. szept. 22. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elvégzik a vizsgálatot így is, de ha rendezni akarod, itt van egy kis segítség: [link]
2021. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az első fizetésig nem tudom rendezni a felhalmozódott tartozást
2021. szept. 22. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha már dolgozol az új munkahelyen, akkor ott be kellett, hogy jelentsenek, különben megbüntetik az adott munkahelyet.

Menj el, csináltasd meg, legfeljebb kifizeted a költséget. A tb-d pedig rendezd minél hamarabb, ha eddig nem fizetted, mert komoly bünti jár érte.

2021. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Olvasd el, amit linkeltem. Az üzemorvosnak meg az a dolga, hogy megállapítsa, alkalmas vagy-e a munkára egészségügyi szempontból. Ők be fognak jelenteni?
2021. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
89%

"...kér üzemorvosi vizsgálatot, amit a cég saját orvosa végez...."


Akkor a cég fizeti. Ha mégis rád verik, vonasd le az első fizudból!

2021. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"Ha már dolgozol az új munkahelyen, akkor ott be kellett, hogy jelentsenek" - Ez oké, de van, ahol szerződéskötés előtt van üzemorvosi vizsgálat, egy ismerősömnek mostanában így volt, ismert bolthálózatba felvételizett pénztárosnak.
2021. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
76%

6.-nál a pont.


Előbb a doki, utána a felvétel. Mert minek vegyek fel valakit, akit másnap el kell küldenem, mert kiderül a dokinál, hogy ebolás, vagy 2 feje van?

2021. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es, nem mindenhol van így, bár az MTVK-ban így szól az előírás. Irodai munkánál engem mindig szerződéskötés után küldtek el üzemorvosira, amúgy is ott a próbaidő, amikor indoklás nélkül mindkét fél felmondhat. De voltam olyan cégnél is, ahol minden évben fix időpontban volt minden dolgozónak az üzemorvosi vizsgálat, és akkor küldték az újakat is, akár a szerződéskötés után hónapokkal is, mert nem akartak vacakolni vele. Nem szoktak emiatt problémázni, az üzemorvosok sem veszik szigorúan, és a felügyelet is inkább azt nézi, hogy x időnként adott munkakörökben meglegyen, van, ahol ez 1 év, van, ahol gyakoribb az előírás, nem tudom most fejből, hogy van-e olyan, ahol 1 évnél ritkábban is elég.

A kérdés szempontjából viszont a lényeg, hogy a kérdezőnek nem lehet gondja, az üzemorvost a munkáltató fizeti, a kérdező meg amint tudja, rendezze a TB-t, halasztást pedig kérhet szociális rászorultságra hivatkozva.

Én egyszer nem voltam bejelentve, de ezt nem tudtam, tiszta szerződésnek tűnt, orvosnál derült ki, mikor mentem nőgyógyászatra szűrővizsgálatra, és ott szóltak, hogy tudok-e róla, lett is ügy belőle, nekem elengedték a TB tartozást, mivel igazolni tudtam, hogy nem az én hibámból történt az elmaradás. Azóta tudom azt is, hol tudom lecsekkolni, addig nem is gondoltam erre, hogy ezt is meg kellene nézni, előtte nem volt ilyen gondom egy munkáltatóval sem.

2021. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!