Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretnénk menni külföldre...

Szeretnénk menni külföldre dolgozni, egyszer izgatott vagyok az ötlet hallatán máskor pedig szorongok miatta, miért?

Figyelt kérdés
Szóval már rég óta elterveztem, hogy külföldön szeretnénk dolgozni, és találtam is pár állást, csak az a baj, hogy egyszer izgatott vagyok ha bele gondolok abba, hogy mennyi új tapasztalom lesz és mennyire izgalmas lesz, hogy végére kezdek valami értelmeset az életemmel. De máskor pedig izgulok mert rá gondolok a negatív dolgokra, például messze leszek a családoktól barátaimtól, és ezért át fut az agyamon, hogy lehet nem is olyan jó dolog elköltözni, viszont aztán pedig ott a másik oldala új emberek, kultúra stb. Termesztés, hogy egyszerre nagyon izgatott vagyok, de félek is? Aki már dolgozott/zik külföldön kíváncsi lennék a kezdeteitekre, örülnék ha megosztanátok őket velem. Előre köszönöm a válaszokat!

2022. febr. 9. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Többes számban fogalmaztál, tehát a család/párod is megy veled. Akkor ő segíthet a beilleszkedésben - aki megy veled - nem?


Nekem még csak kilátásban van külföld - egy ismerősöm fogadkozik, hogy segít kijutni. Nálunk még nincsenek egészen konkrétumok, de nekem valahogy inkább csak pozitív az érzés, de kevésbé negatív...

2022. febr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Londonból írok elkezdeném magyarázni a saját tapasztalataimat. De minek? Úgy látom te szorongasz a változásoktól, ami egy nagy probléma. Képzeld én hazaköltözésen dolgozom, és kb mindenki hülyének néz miatta. Nem szabad úgy hazamennem, hogy ez az egy választásom van, tudnom kell ha semmi sem jön össze akkor vissza tudok költözni. Meg kell próblnod, ha tényleg ezt gondolod jónak, és be kell biztosítanod magad a legrosszabb eshetőségre. Miszerit vissza kell menned nagyjából oda ahonnan elkezdted. Lehet félsz de nincs olyan sikersztori ahol nem volt kockázat amikor beleugrott.
2022. febr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem csak én megyek külföldre, véletlenül elírtam a kérdést.
2022. febr. 9. 00:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem,*
2022. febr. 9. 00:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek...ezt nagyon könnyű kimondani hogy kimegyek a p..ába, és ott dolgozok, de ennél sokkal össze tettebb a dolog.


Nem azt mondom hogy be kell szarni tőle, de háromszor is gondold meg mit is akarsz ott kezdeni magaddal, meg azt is hova mész...ha ez megvan jöhetnek a részletek.

2022. febr. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1-es lehet nekem is teljesen pozitív érzéseim lennének, ha nem magam mennék ki, vagy ismernék valakit ott.


#2-es miért szeretnél haza költözni? Nem olyan külföldön dolgozni mint amit elképzeltél? Vagy a családod miatt költözöl haza?

2022. febr. 9. 00:44
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Kíváncsi vagy az új tapasztalatokra, nyitott vagy, de ugyanakkor félsz a váratlan helyzetektől. Külföldön legalábbis a nyelv miatt biztosan máshogy mennek a dolgok, ez is megijeszthet

Abszolút átérzem, én tanulni mennék ki egy fél évre, és egyszerre érzem, hogy mennyire akarom, és hogy mennyire félek. Én leginkább a követelmények teljesítésétől félek, hogy tudom-e hozni idegennyelven is azt a szintet, amit itthon, anyanyelvemen kéne. Másrészt pedig attól, hogy messziről nem tudom megtenni, hogy hazaugrok, ha gond van, ott legfeljebb "telefonos segítséget" tudok kérni. Tudom, más kategória, mert előre tudom, hogy ez fél év lesz, elég határozott idő

Ha mész, hagyj itthon magadnak egy lehetőséget, hogy bármikor visszajöhess, ne úgy menj el, hogy mindent azonnal összepakolsz és uzsgyi neki. Úgymond egy "próbaverziót" kell csinálni.

2022. febr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen érthető, hiszen új, ismeretlen helyzetek, új környezet, új nyelv vár rád, ez egy nagy kihívás. Minél jobban veszed az akadályokat, annál jobban nő majd az önállóságod, a talpraesettséged és az egész személyiséged fejlődik.
2022. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy voltam mint a 2-es.

Eleve azzal a céllal mentem ki, (nem mosogatni!:) hogy a kinti pénzből itthon teremtem meg magamnak a jólétet.

Ott mindig csak egy kispénzű vendégmunkás lettem volna, mert nem vagyok sem szívsebész, sem ilyen-olyan díjas építész, viszont itthon abból a pénzből megvettem a házamat és elindítottam a vállalkozásomat. Mindezt nem egészen 30 éves koromra.

Mára a vállalkozásom befutott, több embernek biztosítok munkát és családilag nincsenek anyagi gondjaink.

Ha ottmaradok ez nem lenne, mert amit félretudtam tenni, az ott nagyon karcsú.

2022. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!