Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gépészmérnökként vannak olyan...

Gépészmérnökként vannak olyan munkáltatók, akiket érdemes elkerülni álláskeresés során?

Figyelt kérdés
Rossz hírnév, rossz tapasztalat, nem jó légkör, kollégák, nem megfelelő infrastruktúra, nevetséges fizetés stb??

2022. febr. 20. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak
2022. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondanál példát kérlek? Főként egyébként Pest megye érdekelne, de a többire is kívancsi vagyok.
2022. febr. 20. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az egesz ceget nem huznam le, de nekem pl. a videoton volt oriasi csalodas. Inkompetens fonokoket raktak bizonyos poziciokba, akik azt sem tudtak, mit csinalnak es miattuk szivott egy csomo masik ember.
2022. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Magyak kkv. Eddig csak kettő magyar közepes méretű cégnél voltam, de köszi elég volt. Nevetséges bérek, semmi fizetés emelés és béren kívüli juttatások.
2022. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sok munkahelyet váltottam ,pedig csak 4 éve végeztem. Kis magyar tervezőirodák nem jók, csak ha szerencséd van, bár ott se lesz sok fizetés, inkább átlag alatti, de esetleg kifoghatsz olyat, ahol rugalmas a munkaidő.


Sok nagy német multit dícsérnek, szerintem annak a fele legalább hazugság, már interjún szénné aláznak (audi). A boschnál meg azt se tudták milyen munkakörre jelentkeztem-gyömrői út.


Közszféra, ha szerencséd van nem kell agyonhajtani magad (persze fizetni se fognak ló.szt se), bár ez is egyre rosszabb, mert mindenütt káosz van, most mondtam fel a sotén, bár ott a fizu korrektebb volt, de olyan felelősség és 0 segítség, hogy sztem épeszű mérnök nem vállalja be. Mondták is, hogy van fluktuáció rendesen. A pár napos munkavállalótól az 1-2 évesig simán felmondanak.


Összességében itthon jó munkahely nincs... Kivéve ha jó ismerőseid vannak és be tudsz kerülni igazgatói vagy minimum középvezetői pozíciókba, de a stressz ott is megmaradhat.

2022. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoztam ott, de rengeteg különböző forrásból hallottam, hogy a csömöri P&G nagyon alja hely.
2022. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Segítek maci. Ilyenekre keress rá, hogy "legjobb munkahelyek", meg kedvenc, tökéletes, igazi, és így tovább. Ugyanígy nem csak munkahelyek, hanem hivatások, közösségek, főnökök, meg ami csak eszedbe jut. Ahol lehet, ott szűkíts régióra, csak hogy ne az erdő legyen a találatlista. A legrosszabbakat hiába keresed, oda nem akarsz menni.
2022. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vodafonelive ***** válasza:

Természetesen vannak!

Első és legfontosabb, hogy azokat a munkahelyeket kerüld akik félig feketén jelentenek be (minimum bér plusz zsebbe a többi). Ebből van 1-2 ilyen, épületgépészetben sajnos bevett szokás, nekem megmondták egyik interjúmon, hogy "látom a 3 betűs olajipari cégnél vagy, ott biztos bejelentett a jövedelem, nos, itt nem fogsz fehéren kapni. 😲" fonetikusan leírva talán az ebildersz volt és még régebben egy másik cég akik talán nevet váltottak de elvileg ki is fizettek(volt szaktársam mondta)...

Második, hogy ha már több ideje keresel állást és azt látod, hogy egy-két cég régóta hirdet állást vagy eltűnik majd 1-2 hónap múlva újra felbukkan akkor ott lehetnek problémák, nem véletlenül...

Harmadik, érdemes több oldalt is nézni, nem csak a gyakorit, ahol konkrétan a cégekről írnak de oda általában nem mérnökök írják le a véleményüket.

Sok állás a profession-re kerül fel, aztán érdemes még a mérnökállások és linkedinen nézelődnöd és statisztikát gyűjtened.

2022. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Mióta dolgozol benne, milyen fizetésekre mondod azt, hogy okés?
2022. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vodafonelive ***** válasza:

#9, 4,5 éve dolgozom és ezalatt az idő alatt van tapasztalatom fél év Németország, vidéki megyeszékhely, Budapest viszonylatban teljesen eltérő fizetésekkel, a bérminimumtól a jobbig...

Nagyon nem mindegy, hogy van-e lakásod vagy bérelned kell vagy biztosítva van a bérlésed, ezek eszik meg a legtöbb pénzt a fizetésedből. Kezdő ként nyilván egy bruttó 300e fizetés tök oké ha otthon laksz, mert simán félre tudsz tenni plusz szakmai tapasztalatot gyűjteni, hogy később több pénzt kérj vagy tovább lépsz...

Viszont albérlet mellett ez már nagyon karcsú, már vidéken is!

Azt nem vettem észre, hogy a BSc-MSc számítana bármit is (van MSc) de nem igen kapsz érte többet.

2022. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!