Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy minden 2. ember grafikus szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Sokan egyből iskola után tanulnák, mások átképeznék magukat.


Baromi telített szakma és nehéz érvényesülni, jó munkahelyet találni. Iszonyatos mértékű túlképzés folyik, emellett már mindenki mondhatja magáról hogy Ő bizony grafikus/designer. (Hozzáteszem, akik nem iskolai/egyetemi keretek között tanulták, azokból is kerülnek ki kiváló szakemberek, sőt!!)


Mostanában gondolkodom ezen, mert épp tanulok mást is mellé, mert azt érzem, nem elég "csak" grafikusnak lenni ezen a telített piacon. Pedig X évig tanultam egyetemen és már van munkatapasztalatom is pár év.


Minimum alap programozó tudás kell mellé, esetleg animáció, videóvágás-szerkesztés, 3D látványtervezés (főleg csomagolástervező grafikusoknak – mondjuk ez jogos) esetleg UI/UX design. Az álláshirdetésekből gondolom ezt, mindenhol kérnek valami pluszt, ergo önmagában nem állja meg a helyét sehol a szakma már.


Egy szónak is száz a vége – Mindezek ellenére miért ennyire népszerű ez a szakma még mindig, mi a véleményetek? 🙂



2022. febr. 22. 00:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam hogy ennyire népszerű...legalábbis nálunk még csak ez irányú képzés sincs (mondjuk ez szégyen). Szerintem azért mert fizikailag nem nehéz, nem robot meló (ezzel nem azt mondom hogy könnyű is) mert nem az...egyébként meg megvan a hátránya is.


Mivel telített az oktatás így telített a szakma is, ergo k..va nehéz elhelyezkedni benne, kicsit olyan mint a közgazdász szakma mármint ilyen téren.

2022. febr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem ismerek aki grafikus akar vagy akart volna valaha is lenni. Azért ez a minden második elég erős szerintem.
2022. febr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
A legfőbb probléma, hogy irreálisan drágán dolgoznak. Vállalkozóként szükségem van időnként grafikusra, de én annyit nem fizetek, amennyit ezek kérnek. Felőlem éhen halhat az összes, külföldi freelancer oldalon olcsón ezerszer jobb munkát végeznek.
2022. febr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tűnt fel...mármint én tényleg letettem a grafikust de mozgóképpel foglalkozom főleg, mert azt jobban szertem és most csinálom a fotósképzést is...szerintem se elég csak annak lenni, de sok frusztrált ember a grafikus csoportban mindig széthisztizi magát ha kérnek egy alap vágói tudást is a grafika mellé :D Nem mondom hogy nem jogos, de ugyanakkor meg ha ez a tendencia, akkor nem segít ha nyávogunk rajta...


Szal nem vettem észre, d eamúgy van pár kontár azért nyilván, most a covid alatt sokan rájöttek hogy néha már az is elég ha láttad már nyitva aphotoshopot....(amúgy nem, csak ha találsz egy ügyfelet aki nálad is kevesebbet ért hozzá) Illetve mármár mém az a "28 éves mozgássérült vagyok" kezdetű posztot spamelő csávó, aki így...nem jó...netről töltött cuccokat feliratoz át :D de nyilván bedobja a "mozgássérült vagyok" kártyát. HOlot tnekem is van a barátaim közt mozgássérült grafikus, és valahogy neki ez sose kell a hirdetésébe, elég az hogy jó a munkája...szóval ja akadnak kontárok, és akadnak akik így szereznek munkát...mások meg úgy...ez nem viszi feljebb a szakma minőségét...

2022. febr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek ilyen embert.


Kiégett irodai titkár.

Valami kretívabb munkát remél tőle, ahol kibontakozhat.


Hát nem tudom, én biztos belehülyülnék.

2022. febr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden 2. ember az akar lenni, akkor a másik fele az embereknek, azaz minden 1. ember big4-nál akar dolgozni :d Nekem meg ez a megfigyelésem. Mindenki consultingos munkát akar a KPMG-nél meg a Deloitte-nál meg a többinél. Fingom sincs, hogy miért.
2022. febr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Nekem sem tűnt fel.


De tippre azért, mert ma már minden pénzéhes az IT-be akar jönni nedvedzeni, mert azt a tévképzetet mutatják, hogy 0 munkával dől a lé... És az IT-s munkák közül ez tűnhet a legkézzelfoghatóbbnak, leglátványosabbnak, laikus számára talán legkönnyebbnek.

2022. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
A Deloitte sokat fizet, kiváló presztizzsel rendelkezik.
2022. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
#8 Az oké, csak mellette ezeknél a cégeknél napi 10+ órákat töltenek emberek. Nekem ez nem kéne még a sok pénzért sem. Inkább végzek bullshit ssc munkát korrekt munkaidővel.
2022. febr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Nyílván ebbe nem gondolnak bele.

Vagy tévhitben élnek.


Ilyen meló nekem se kéne.

2022. febr. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!