Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akiknek több hónap a felmondás...

Akiknek több hónap a felmondási idejük, hogy keresnek másik munkát? Hol várnak ennyit egy új belépőre?

Figyelt kérdés

A full stack fejlesztők, akik tömegével kapják a milliós fizetésű ajánlatokat LinkedIn-en kíméljenek most, köszi.

Inkább maradjunk kicsit a realitások talaján.

Ahol 2 vagy akár több hónap a felmondási idő, onnan hogy lehet munkahelyet váltani? Mert én most ebben a cipőben járok. Voltam több állásinterjún is, de mindenhol jelezték, hogy max csak 1 hónapot tudnak várni, a 2 hónap sok. Viszont így úgy érzem sose fogok szabadulni a mostani rémes helyemről. Vagy ha van pár hónapra elegendő megtakarítása az embernek, akkor célszerű előre felmondani, és aztán elkezdeni munkahelyet keresni? Ti voltatok hasonló helyzetben?



2022. márc. 9. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt várnak, ha olyan a munka.

Másrészt meg van amikor már felmondási idő alatt kezd el interjúkra járni az ember.

2022. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem csak szoftverfejlesztőknél van ez a dolog, hogy várnak rá

irodai munkánál sok helyen, szóval ezt most hagyhatjuk is

de pl villanyszerelő ismerősömre is vártak 3 hónapot és lakatos ismerősömre

utóbbinál jó ideje nem is találtak embert a feladatokra, szóval nagyon is örültek, hogy végre van egy ember aki ért is hozzá


azért egy olyan állásra, mint takarító, eladó...ahol bármikor találnak embert nem várnak annyit, viszont ott is vannak helyzetek amikor nem jön senki és képesek várni, bár azonnal is kezdhetne az illető


egészségügyben is hallottam pár embertől, hogy ismerőseik úgy váltottak, hogy 1-2 hónap volt a váltás között

2022. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb ismerősöm aki átment másik céghez alapból nem azonnal kezdett, hanem kivett 1-2 hónap szabadságot pihenésképpen és feltöltődve jött vissza az új helyre.
2022. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
felmondasz.. elkezdesz jelentkezni a felmondási idő alatt, majd ott a 3 hónapnyi munkanélküli, ami alatt szintén kereshetsz helyet.. ez minimum 4 de inkább 5 hónap.. és ha nem találsz, akkor is van a bszámládon 6 havi vésztartalék.. pont az ilyen esetekre. Ez barátok közt is 10-11 hónap. Annyi alatt meg lehet találni helyet.
2022. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rám már többször vártak és nem volt sok a 2 hónap, nekem fura, hogy ezek a cégek ilyen türelmetlenek. Legutóbb viszont nekemett elegem és felmondtam, mielőtt lett volna állásom. Ez járt a legkevesebb stresszel.
2022. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előbb kell felmondani.
2022. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rám is vártak, nyilván nem takarítói állásra jelentkeztem, de nem is informatikusnak. Attól függ, hogy mennyire van szükség éppen Rád az új helyen. Ha pótolható vagy akárkivel, akkor valószínűleg nem fognak egy hónapot sem várni Rád, nemhogy kettőt.


Esete válogatja.

2022. márc. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
rám simán vártak
2022. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!