Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell motivációs levél...

Miért kell motivációs levél még egy takarítói álláshoz is?

Figyelt kérdés

Elegem van már abból, hogy a cigicsikk szedéshez is motivációs levéllel kell szarakodni. Mit várnak, mi motiválhatna az ilyen pozícióra? Annyi, hogy munka és megfizetik, mégis mi mást írjak bele???

Azon kívül bullshit az egész, nyilván nyalizik meg bazsalyog benne az ember.



2022. máj. 3. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen egyetértek!

Magam elé képzelem, ahogy az állásra jelentkező személy az X Kft. (mondjuk legyen multi gyártócég) hirdetésére ezt fogalmazza meg:

"Erős elhivatottságom van a takarításra, munkámban szeretem a kihívásokat, pl. kutyasz...t kivakarni padlószőnyegből vagy intim betéttől eldugult WC dugulását megszüntetni. Mindig is szerettem a multikulturális munkakörnyezetet, ahol a főnökök nagy része magyarul sem beszél, és nagy megtiszteltetés lenne számomra, ha az Önök csapatát erősíthetném."

2022. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk a motivációs levél a második kör, amivel a jelentkezőket szűrjük. Ha az önéletrajz megfelel akkor megnézzük, hogy képes -e az illető összetett mondatokban írni, elfogadható helyesírással.

Végül jön a központi teszt, majd az azokat sikeresen teljesítők mennek a személyes interjúra.

Ez szinte teljes bizonyossággal kiszűri a pozícióra alkalmatlanokat, de ha mégis hiba kerülne a gépezetbe, a próbaidő alatt kiderül.

Mi nem akarunk félévente új munkaerő utána kutatni, hosszútávra tervezünk.

2022. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen feltételek mellett várják el mindenkitől, hogy találjon munkát, amikor szó szerint takarításhoz is csókosnak kell lenni.
2022. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
A motlevél gyakran csak csicskáztatás. Nálam lett volna olyan is, hogy valami próba-munkát kellett volna csinálni (fizetetlenül). Hát, elvette a motivációm :D Pláne hogy ki sem írták amúgy még kábére sem a bérsávot, amiben fizetnének.
2022. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

#1 vagyok.

Ja, és sok helyen még ilyen állásra való pályázásnál is fényképet kérnek. Vagy legalábbis fiatal koromban ez volt a divat, ha ez már nem így van, annak csak örülök. Még egy mérnöknél se nagyon értem, mi jelentősége van, de egy minimálbéres, 8 általánossal végezhető aljamunkánál végképp érthetetlen.

2022. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is felesleges sok esetben. Én jelenleg csak diákmunkát keresek és olyan pozíciókra kell motivációs leveleket írnom mint pl. recepciós-eladó vagy irodai adminisztrátor, titkár. Semmiféle konkrét végzettséget vagy szakmai tapasztalatot nem kérnek, de küldjek be egy-egy motivációs levelet. Órákat ültem a gép előtt, hogy mégis mi a bánatot írjak bele és szerintem még így is minősíthetetlen lett. Elképzelni nem tudom, hogy ilyen pozícióknál mégis mit lehet beleírni egy motivációs levélbe, ami nem nonszensz hülyeség. A legnagyobb motivációm nyilván az, hogy szeretnék dolgozni és pénzt keresni, de elő kell adnom, hogy micsoda nagy ambícióim vannak és minden álmom, hogy papírokat fűzzek le vagy fénymásoljak.
2022. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5%

Majd megértitek egyszer, ha vezető pozícióba kerültök. A melósnak persze értelmetlen időhúzás, de a munkáltatónak annyi féleszű, hazudós, mentálisan sérült emberen kell túljutnia a sikeres jelöltig, hogy az átlagember elsírná magát. Ezért is alkalmaznak jobb helyeken HR munkatársat, hogy a szelektálás terhét levegyék a vezetőségről.

Bármilyen hihetetlen, de a motivációs levél ódákat tud zengeni egy ember kommunikációs képességeiről, még ha takarítót is keresnek.

Senki nem akar alkalmazni olyan embert, aki a nevét se tudja hiba nélkül leírni, mert igénytelen embernek igénytelen a munkája is. Aki nem tud fél oldalt leírni magáról és a terveiről, azon látszik, hogy abszolút nem érdekli a dolog, csak kell neki valami meló. Legtöbbször csapathoz keresnek embereket és nem csak befásult droidokat, akiknek minden jó, csak valahonnan jöjjön a fizu.

Nem érdekel a munkahely? Akkor ne írj motivációs levelet és nem fognak behívni, ilyen egyszerű. Kiszűrtek, mint alulmotivált jelentkező.

2022. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

7-eske, és azt elmondanád, egy takarítónak pl. miért nem mindegy, le tudja-e írni a nevét, vagy sem? :D Ha nálatok még takarítói állást is csak olyan tölthet be, akinek vagy legalább egy alapfokú diplomája, legalább egy középfokú, komplex nyelvvizsgája, 54 év szakmai tapasztalata és írt egy motivációs levelet is arról, mennyire imád szart sikálni minimálbérért, akkor képzelem, milyen sokan tolonghatnak, hogy bekerüljenek oda :D

Nekem eddig sehova nem kellett hál' Istennek motivációs levelet irkálnom, pedig azért nem is takarító vagyok..

2022. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2%
Ha nem értetted meg a lényeget, sajnálom. Nem tudom szájbarágósabban leírni.
2022. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha a munkáltató szerint van olyan ember, aki ténylegesen motivált arra, hogy takarító legyen, az nem az esze miatt került vezető pozícióba :D


A helyesírás meg a kommunikáció aztán égetően fontos egy takarítónál. Én is csupa művelt, értelmiségi takarítóval találkozom nap mint nap.


A mai világban nem úgy működnek a dolgok, hogy a munkakereső csak azokat pályázza meg, amik számára szimpatikusak, mert olyan a helyzet, hogy kevesen válogathatnak. Szíves elnézést, hogy nem szeretne valaki éhen dögleni, és bármilyen munkát elvállal. Micsoda elképzelés! Egyébként meg aztán a munkahelyeken sem látni rendszeresen fásult, kiégett, életunt alkalmazottakat, ott is jó volt a szűrés.


Számtalan nívós helyet ismerek, ahol megelégednek az önéletrajzzal, akkor is, ha a takarításnál magasabb pozícióról van szó, de biztos ők csinálják rosszul xD.


A motivációs levelet más is megírhatja a munkavállaló helyett de össze is lehet ollózni a netről, szóval nagyon nagy bizonyíték a képességeit illetően. Ezeket élőben, egy beszélgetés során lehet igazán leszűrni.

2022. máj. 3. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!