Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben mit célszerű...

Ilyen esetben mit célszerű állásinterjún mondani?

Figyelt kérdés

Kérdésem előzménye: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

Hétfőn megyek állásinterjúra, ilyenkor ha megkérdezik, mit csináltam az elmúlt 1 hónapban, mit érdemes mondani? Nyilván nem azt, hogy kirúgtak. Az önéletrajzomba természetesen nem írtam bele ezt az 1 hónap munkaviszonyt, hisz lényegében semmi jelentősége nincs, sőt! De ha azt is mondom, hogy nem dolgoztam, a leadott kilépő papírjaimból tudni fogják hogy igen, másrészt akkor azt kell magyaráznom miért mondtam fel a "semmire" az előző helyemről. A "nem volt fejlődési/előrelépési lehetőség, és elég szakmai kihívás" csak addig működik, amíg meglévő munka mellett keresek állást. Ha munkanélküliként, akkor már elég furán jöhet le. Lehet én gondolom túl, de az első munkahelyemről mondtam fel, annak reményében, hogy a másik jobb lesz, aztán most itthon ülök munkanélküliként.



2022. máj. 6. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha próbaidő alatt "rúgtak ki", az gondolom "azonnali hatályú felmondás próbaidő alatt" című dokumentummal történt, mivel próbaidő alatt bármely fél indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt.


Ha ez így van, akkor ebből a dokumentumból nem derül ki, hogy melyikőtök kezdeményezte a felmondást. Simán rá lehet húzni a dologra azt, hogy neked nem feküdt a meló, ezért a te kezdeményezésedre bontottátok fel a munkaviszonyt.

2022. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Túlgondolod! Ez akkor lenne kérdéses, ha évek óta nem dolgoznál, próbaidő alatt bárki meggondolhatja magát. 1 hónapig nem dolgoztál az a na és kategóriája senkit nem érdekel, állást kerestél.
2022. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
miért ha évekig nem dolgozol akkor kinek mi köze hozzá, hm?
2022. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
3-as Semmi, de az vethet fel kérdéseket, 1 hónap nem fog.
2022. máj. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm egy évig keresett állást mert nem talált megfelelőt, senkit nem zavart. A négy-öt év feletti az ami már feltűnő, mert az alatt babázástól kezdve bármi lehet.
2022. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#2, 5: Barátaimnál és nálam is nem egyszer volt hogy belekérdeztek pár/több hónapos szünetek okára is. Azalatt ki mit csinált és miért. Úgyhogy az nem fedi a valóságot hogy csak akkor kérdezik ha ,,évek óta nem dolgozik" az illető. Az ilyen kérdéseket ti hogy válaszolnátok meg ha kicsit se kapcsolódott a pályázott álláshoz (pl. mert munkát keresett)?
2022. máj. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Már nem emlékszem a konkrét számra, de barátnőm szociális munkás és néha benyög pár fun facktet. Elvileg egyetemen azt mondták nekik, hogy az átlagos munkavállaló 6-12 hónap alatt talál tartós munkát.


(Nem 6-12 hónap, csak nem emlékszem a konkrét számra, de valahol itt volt.)


Rettenetesen meglepődtem.


Szóval szeritnem lazán hihető, hogy 1 hónapja keresel munkát felmondás után.


Vagy csak szimplán azt mondod, hogy kivettél egy megérdemelt szünetet, mert anyagilag megtehetted és most kezdtél csak újból állás keresni.

2022. máj. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod,1 hónap jelentéktelen idő.Simán van olyan hogy hónapokig tart találni egy valamire való állást meg nem muszály rögtön munkába állni az előző után,nincs abban semmi ha pihen 1 hónapot az ember.

100 hogy nem fognak ilyen kis kihagyásra rákérdezni,ez teljesen átlagos de ha mégis az lenne mondd hogy pihentél egyet vagy nem találtál jó lehetőséget.

2022. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Állj meg egy picit, túlpörgöd!..


Nincs abban sem semmi, ha azt mondod, h x okból váltani akarsz a régiről (tehát amit eddig mondtál mikor pl a legutobbira felvettek).


Az 1 hónapra ne tedd a fókuszt, jelezd h jelenleg keresed a megfelelőt, es esetleg tervezett pihenéssel, tanulással töltöd, ennyi.

2022. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9 vagyok, u.i:

Amiatt meg ne aggódj h új látni fogjak majd h voltál 1 hónapot mikor már felvettek: 1. egyrészt már felvettek ;)

2. Én is most fogom bevinni az új helyem re a kilépő papírt, hasonlóképp voltam, csak itt kb összecsúsztak a folyamatok és elfogadtam egy kisebb végnélküli már, majd hívtak innen hogy várnának szeretettel engem akarnak.. :D szóval jofejsegbol maradtam 1 hónapot, de nem mondtam az újnak h míg hívtak közben elfogadtam már egy másikat.


A másik helyet az 1 hónappal jól látod, hogy ne említsd, mert csak meg több magyarázkodást vonna magad után. Csináld úgy ahogy fel leírtam, és ne stresszelj az apróságokon! Az h egy helyre más profillal keresnek embert és most derült ki, nem a világ vége, ne ostorozd magad. Előfordul, hidd el. :)

2022. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!