Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális a nettó 1000ft órabér...

Reális a nettó 1000ft órabér egy portásnak ?

Figyelt kérdés
Nem kell megszakadni de akkor is.
2022. máj. 10. 21:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Hát, neki is meg kell élnie valamiből... Gondolj bele, egy nap mondjuk dolgozik 8 órát, az naponta 8000 Ft, és az havonta kb. 240000 Ft. Ebből alig lehet kijönni, hát még ha kevesebbet is keresnének?
2022. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
240 akkor ha minden nap dolgozik a hónapba. De amúgy ez annyira nem lényeges.
2022. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%

1


Szerintem félreértetted, a kérdező kevesli ezt a pénzt.


Kérdező, engem viszont te ne érts félre, tőlem aztán mindenki kereshetne holnaptól nettó 400 ezret minimum, portástól kezdve akárki. Viszont ezt a munkakör amiről te írsz, konkrétan egy 14 éves diák is képes elvégezni. Ehhez sem tudás nem kell, sem fizikai erőnlét, sem ész. Semmi. Általában a fizetésnek a tudással kell egyenesen arányosan növekednie (igen, tudom hogy sajnos ez nem mindig van így), de nyilván nem fognak nettó 3000 forintit fizetni egy olyan munkáért, amit bárki el tud végezni. A Tescoban a kocsikat összetologatni sem kell 3 diploma, mert a hülye is megtudja csinálni.


Ha azt nézed hogy egy diplomás kezdő tanár vagy épp rendőr sem keres többet (és azért itt létezik az a szó is hogy felelősség), akkor egész jó ez a bér...

2022. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem kevés az az 1000 ft, mert azért szerintem bármilyen furcsán hangzik, de ez is egy kemény munka, és itt most nem a fizikai munka részére gondolok. Oké, hogy nem kell megszakadni, de számold meg egy nap mennyiszer veszed fel a telefont, mennyi embert csekkolsz be, mennyiszer igazítasz útba embereket, és ehhez hozzájön még az időjárás, ha olyan helyen vagy, és a wc kérdés ott van-e , vagy úgy kell megoldanod, hogy várj mindjárt jövök és stb és stb. Étkezési idő mennyi? Egyedül vagy vagy ketten, mert akkor időnkén tudjátok egymást váltani, magyarán kell a szünet is.


Persze azért ha nem olyan nagy a forgalom, akkor pl. szabadúszóként a kis laptopodról pl. pénzt is kereshetsz. Lehet az bármilyen online munka amihez értesz.

1-es ha hétfőtől péntekig jár akkor annak a fele.


És az is kérdés hogy 8 óra vagy részmunkaidő.

2022. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
3-as most őszintén azt se tudod milyen portás.
2022. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Én pl. a portás bérét a napi forgalomhoz számolnám, ahol nagy a forgalom, ott azért pörögni kell, és ott netto 1000 ft kevés, ha csak valaki a 8 ora alatt bent csücsül regényeket olvasva, úgy talán talán ok. Na de a monoton unalom is van olyan kemény munka mint ha pörög. Abba is el lehet fáradni.
2022. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok, igen tényleg elszámoltam elég fáradt vagyok már...😅


De jézusom, az akkor még kevesebbet keresnek... Ebből mégis hogyan tudnak kijönni?

2022. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%

Az keményen 3 euró sincs.

Lehet, hogy nem kell nagy tudás ehhez a munkához nyilván, mint ahogy itt pedzegetve volt, de megélni meg meg kell azért normálisan és sok helyen nagyon fontos, hogy legyen portás.

Igy ebből kifolyólag nem tartom reálisnak.


Sok munka van amit meg tudna csinálni akárki is, de attól még fontos munka, mert kell. És megélni is meg kell... Igy nyilván meg is kéne fizetni normálisan.

2022. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Gondoltam, hogy kb. mindenki félreérti a válaszom... Tehát akkor még egyszer: én nem degradáltam le 1 munkakört sem és ha rajtam múlna Magyarországon nem a nevetséges bruttó 200 ezer lenne a minimálbér (amire annyira büszke vezetésünk), ami szintén nem elég arra hogy élj, hanem minimum nettó 400 ezer. De erről nem én döntök. Én csak azt írtam, hogy a piac mint minden mást, ezt is beárazza. Ez egy szaktudást nem igénylő munka. Én csak ennyit írtam. És még így is több, mint a nagy minimálbérünk...


Illetve portás és portás között is van különbség. Van ami tényleg tevékeny munka, de én ismerek olyat aki egy nőtlen tiszti szállón portás, a 24 órából kb 10-et alszik, meg nyit egy sorompót az autóknak ha jönnek-mennek. Kb ennyi a feladata. Hozzáteszem, fogalmam sincs mennyit keres.

2022. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
Bruttó vagy nettó 240 ezer?
2022. máj. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!