Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyivel másabb lenne a...

Mennyivel másabb lenne a világ, hogyha nem számítana a munkahelyi státusz és egy takarító és informatikus vagy irodai munkás és ügyvéd fizetés között nem lenne ekkora nagy különbség?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen halistennek sose lesz!


Visszamasznal a fara?


Mindig is jobban jártak az okosabbak, szorgalmasabbak. Mar az ősközössegben is...

2022. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
Miért akinek alacsonyabb státuszú munkája van az nem is lehet szorgalmas? Na emiatt az arrogáns hozzászólás miatt is bevezetném ezt amit írtam, ha lázongnátok ez ellen beállnak önkéntes rendőrnek és vérfürdőt rendeznék.
2022. máj. 21. 09:09
 3/82 anonim ***** válasza:
90%
Ugye a kenyeres kerdező vagy te is? 😂😂😂
2022. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
94%

Nem a fizetés a gond, hogy ekkora különbségek vannak.

Szerintem a jelenlegi árak mellett, ha egy takarító keresne havi 1 milliót, akkor nem zavarná, hogy egy szoftverfejlesztő mondjuk 5-öt keresne.


Én szoftverfejlesztő vagyok, mondhatni alacsony fizetéssel a lehetőségeimhez képest, mert 400-at kapok.

Sokak szerint én kapok túl sokat....nem ők a 150-200-as fizetéssel...

Én meg is szoktam mondani, hogy nem én kapok túl sokat, hanem ők túl keveset.


Egy orvos, ügyvéd meg több milliót hazavisz 1 hónapban (azért az a több az olyan 2-3 max).

Villanyszerelő ismerősöm is 500-900 között keres teljesen legálisan, nem susmákolva.

2022. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem jó ötlet. Hagynám a fenébe az idegtépő programozást meg szerver üzemeltetést éjszakai tanulást és mennék takarítónak. 1-2 óra alatt megkeresnék annyit, mint most.
2022. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:
#4 Félő, hogy ez is arrogáns viselkedéshez vezet. Nem szabadna, hogy létezzenek munkahelyi rangok, mert tönkre teszik az embert ezzel. Az emberségnek legyen rangja, hogy ki mennyire tud szeretni, ki mennyire művelt és intelligens és aki kevésbé az őket valahogy felemelni. De az, hogy a munkából csináljunk rangsort az semmi jóra nem vezet.
2022. máj. 21. 09:31
 7/82 anonim ***** válasza:
85%

Moslék egy világ lenne.

Ilyenre pontosan a hozzád hasonló takaritó dinasztiából származóak vágynak, akik pontosan tudják, hogy sose fogják többre vinni.

Így aztán kénytelenek ilyen nyakatekert dolgokról fantáziálni.

2022. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:
Ezért vagyok az egyenlősítés híve a munkahelyi dolgokkal.
2022. máj. 21. 09:32
 9/82 A kérdező kommentje:
#7 Te is egy arrogáns barom vagy akit nyakon kéne ütni. Nem vagyok takarító azt csak példaként hoztam fel.
2022. máj. 21. 09:33
 10/82 anonim ***** válasza:
87%

Ha mindenki közel ugyanannyit keresne, akkor mindenki takarító akarna lenni és senki se menne orvosnak. Hiszen minek tanuljak 6+5 évet ha tanulás nélkül is ugyanannyit keresek. A szocializmusban volt ehhez hasonló kezdeményezés és a szocializmus tönkrement.

Szerencsére nem olyan a világ amilyennek a kérdező szeretné látni.

2022. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!