Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sírhatnékom van, mert olyan...

Sírhatnékom van, mert olyan munkát végzek amihez nem értek. Most mégis mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Felvettek irodába dolgozni egy sima érettségivel. Az első 3 hónap nagyon jó is volt, nem csináltam olyan munkát ami meghaladta volna a végzettségem. Leveleket borítékoltam, hordtam, dokumentumokat, szórólapokat szerkesztettem, ajándékokat csomagoltam, meghívókat vagdostam, rendezvényeket segítettem szervezni, lebonyolítani, vigyáztam a kollégák gyerekeire és mindig készenlétben álltam, hogyha az irodában valakinek valamiben segítség kellett. De 2 hónappal ezelőtt elment a kolléganőm akivel egy részen dolgoztam. Onnantól kezdve nagyon elszabadult a pokol. Olyan munkákat kezdtek rám rakni, amik hatalmas felelősségűek. Több milliós tételekkel dolgozok már, és inkább végzek most már könyvelői, mint irodai asszisztens munkát. Mindig újdonságok jönnek be, és egyre nagyobb felelősségű problémákat raknak a vállaimra, hogy oldjam meg. Nincs segítségem egyszerűen, mert ezekhez a típusú munkákhoz itt nem igen ért senki, ahogy én sem. Aki meg értene hozzá, nem hajlandó segíteni. Saját magam tanultam meg minden olyan dolgot amit internetről vagy könyvekből megtudtam szerezni, de a munka 90%-a olyan, amit egy hozzáértőtől kellene megtanulni. Nagyon sokat hibázok. Nagyon sok olyan dologra kérdez rá tőlem a főnököm amit én magam sem tudok. Olyankor csak állok csendben és nézek rá, mint borjú az új kapura, mert egyszerűen nem értem mit akar.

Jó lenne a munkahely, ha lenne itt valaki velem aki megtanít ilyen dolgokra, és szerezhetnék tapasztalatot, de így szenvedés és nagyon stresszes nekem. Arról nem is beszélve, hogy hányszor csináltam már magamból hatalmas hülyét. Nekem kell hívogatni a hivatalos szerveket, olyan ügyben, amiről még nekem sincs fogalmam, és visszakérdeznek olyan dolgokat, amiket nem értek. Hatalmas hülyének, ugyanakkor csalódottnak is érzem magam, mert olyan érzés, hogy nem tudok megfelelni a főnökömnek. Nem tudom mit csináljak, ez volt álmaim melóhelye, mikor még nem kezdett el a főnököm ilyen dolgokat rám bízni. Reménykedek benne, hogy egyszer visszaveszi a vállamról ezt a sok terhet, és ez köt ide. Ugyanakkor szeretnék tanulni, jó lenne ezeket a dolgokat megtanulni, de egyedül, önálló munkát végezve csak kudarcokba szaladok. Nagyon félek attól is, hogy egyszer hatalmas és visszafordíthatatlan hibát vétek, és nagyon csúnyán fog rajtam csattanni.

Ti mit tennétek a helyemben?



2022. máj. 30. 10:45
A kérdező szavazást indított:
Új munkahelyet keresnék, utána elmennék
Azonnal felmondanék
Várnék, hátha javul a helyzet
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Majd beletanulsz. Ami könyvelői feladat, azt neked csak előkészíteni kell, nem kell könyvelnek és nem is a te felelősséged.
2022. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

A főnöknek szóltál erről?

Neki is érdeke, hogy ne okozz anyagi kárt a vállalkozásban egy nagyobb hiba miatt esetleg.


Egyébként új dolgokat úgy érdemes tanulni, hogy egyszerre csak 1-2 újat, ha azok már készség szinten mennek és nagyon ügyesen, akkor lehet nekiállni a következő szintnek.

Nem egyszerre 10 dolgot megtanulni, de azokat hiányosan\felületesen!


Nekem a mentorom mondta ezeket, hasonló volt a szituációm. 3 hónapig én is csak nyaralni jártam be a munkahelyre, aztán 4. hónaptól már azt vettem észre, hogy én csinálok mindent, és az én munkámban is hatalmas felelősség van, mert emberekkel dolgozok, akiknek baja is eshet ha én valamit elnézek. Tehát nem csak pénzbeli mínuszt okozhatok..


Szóltam is a mentoromnak és a főnökömnek, hogy vegyünk vissza a tempóból.

Kérdezték mi az amit már jól csinálok és bármikor hiba nélkül elvégzek. Mondtam 2 dolgot. Mondták jó, akkor holnap a 3. dolgot is ilyen szinten el fogod sajátítani. És csak azzal kell foglalkoznom. 4 nap múlva már a 4. dolgot tanultam meg alkalmazni. 2 hét múlva már az ötödiket.

Lehet hogy 3 hónap alatt 10 dologba is beleláttam és tudtam is benne segíteni, meg nagyjából értettem is mit kellene csinálni, az nem ugyanaz, mint hogy egyedül én magam végezzem el mind 10 feladatot.

De ez a titok nyitja. Kommunikáció!

2022. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sokszor beszéltem róla a főnökkel, ő tudja is hogy nekem milyen rossz, ezért a hibáim miatt nem is szól. Sajnos ezek nem olyan melók amik valaszthatóak hogy megcsinálom vagy nem, ugyanis határidősek, némelyik elég nagy kockázattal. De rengeteget túlórázok is ezek miatt, több idő rájönnöm, hogynmit hogyan és milyen anyagokból csináljak meg, mint maga a munka
2022. máj. 30. 11:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted a többi munkahelyen választható a feladat, hogy vagy megcsinálják, vagy nem?


Rágd a főnök fülét, hogy nem bírod már, és ha így megy tovább, fel fogsz mondani, mert a sok stressz miatt már savlekötőt kell szedned (akkor is, ha nem így van). Illetve hogy a túlórákat elfelejtheti tőled innentől kezdve, mert hiába sok a feladat, neked is X órából áll a műszakod.


Hidd el, el fog gondolkodni rajta, csak legyél határozottabb!!

2022. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A választhatóság lehetőséget arra írtam, hogy #2-es mondta, hogy ő megbeszélte a főnökével, hogy fokozatosan tanulhassa meg a munkát. Sajnos itt erre nincs lehetőség. Kolléga felmondása után azonnal beledobtak a mélyvízbe
2022. máj. 30. 11:33
 6/13 A kérdező kommentje:
De köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
2022. máj. 30. 11:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi felelősség rajtad lesz, ha nagyot hibázol?
2022. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél meg mindent, amit tudsz. Ha esetlegesen hibázol, olyan dologért nem vonhatnak felelősségre, ami nem a te munkakörödhöz tartozik.
2022. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7: Sajnos nem tudom. Kérdeztem már erről a főnököm nem egyszer, és azonnal terelte a témát. Szóval félek, hogy igen :/
2022. máj. 30. 12:21
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Felnősz a feladathoz, továbbra is bizonyítasz, fizetésemelést kérsz, előrelépsz karrierben, vagy betojsz és felmondasz.
2022. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!