Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hülyeség lenne?

Hülyeség lenne?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem szeretnék jelentkezni au pairnek. Egyetemista vagyok, végzős, de teljesen leamortizált ez a néhány év. Elvesztettem minden önbizalmam, sok kudarc ért, és sok elmaradt vizsgám is van, annyira tönkre tett, pedig szeretném ezt csinálni. Úgy döntöttem szüneteltetem és szeretném au pairként kipróbálni magam. Nagyon szeretem a gyerekeket és úgy érzem ők is engem, az angolt alapszinten beszélem, nincs jogosítványom, inkább introvertált vagyok, mellette megbízható, kedves, türelmes, alázatos. Szerintetek vágjak bele?

2022. jún. 15. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Egy introvertált, önbizalomhiányos, enyhén depressziós bébiszitter? Hm...
2022. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Igen, de a jogsi kár, hogy nincs meg.

Ha angolul beszélsz, akkor nyilván az Egyesült Királyság vagy Írország jöhet számításba. Ezek nagyon autóra épült társadalmak. Sokkal jobban, mint pl. Ausztria. Viszont szerintem friss jogsira nem adják meg a nemzetközit, úgyhogy most már késő belefogni.

Keress au-pair közvetítő cégeket, kérdezd meg tőlük, a jogsi hiányát mennyire látják problémának.

2022. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen,ha így érzed és tapasztalatnak is jó lesz,ha később gyerekek közt

dolgoznál,pl.óvódában,bölcsödében.

2022. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1#-nyilván elősször rendbe tenném magam lelkileg

2#,3#-köszönöm szépen :)

2022. jún. 15. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az USA-ba szeretnél menni, az a rossz hírem, hogy oda kötelező a jogosítvány. Ezt pont egy diák-au pair közvetítő irodától hallottam, mivel én is érdeklődtem, és nekem sincs jogsim. Amerikában mindenki autót vezet már 16 éves korától, és a fogadó család az au pairnek is biztosít kocsit, mivel nem ritka, hogy egy másik városba kell furikázni suliba vagy oviba a gyerekeket. Szóval ha oda készülsz, előbb mindenképpen tedd le a jogsit, én azt javaslom. Illetve az angolt is húzd fel minimum középszintre, mivel az a család, amelyik kicsit is felelősségteljes, mielőtt egy külföldit alkalmazna, kér videós elbeszélgetést is, ahol minimum társalgási szinten kell tudnod angolul beszélni, de minél jobban megy, annál több esélyed van. Valamint a gyerekek beszédét magyarul is elég nehéz néha kivenni, hát még ha idegen nyelven motyognak valamit. Illetve az is fontos szempont ilyenkor, hogy ha au pair vagy, te vigyázol a gyerekekre, szólnod kell nekik, hová mehetnek, mit csinálhatnak, ha baj van, segítséget kell kérned más emberektől, így komoly felelősséged van, ez pedig egy alap szintű nyelvtudással szerintem teljesíthetetlen. Én legalábbis biztosan nem bíznám rá a gyerekemet olyan emberre, akiben nem vagyok biztos, hogy megérti, amit a gyerekem mond, és nincs meg a megfelelő kommunikációs képessége, hogy ha esetleg rendőrt, mentőt kell hívni, akkor képes legyen rá.


Őszintén nem akarom elvenni a kedved, mert nagyszerű élményeket lehet szerezni egy ilyen munkával, és nem ritka, hogy a fogadó család annyira megszereti az au pairt, hogy már őt is családtagnak tekintik, és a munka vége után is visszahívják a családhoz.

Csak azt javaslom, hogy előtte ne csak a depressziód/szorongásod kezeld, hanem a nyelvtudásod is húzd fel egy magabiztos szintre, és ha gondolod, akkor érdemes a jogsit is megcsinálni.

De remélem valóra váltod, amit szeretnél! Sok sikert!

2022. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5#-ös, teljesen jogos, én is így látom a helyzetem, ahogy te leírtad, nagyon szépen köszönöm :)
2022. jún. 15. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!