Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás után mikor kell...

Felmondás után mikor kell legkésőbb megkapnom a papírjaim?

Figyelt kérdés
Gyesen voltam. Már a szabadságaim vettem ki, de augusztus 11-én beadtam felmondásom(munkahelyemen írtam meg) augusztus 31-ei dátummal. Szeptember 1-én utalták utolsó munkabérem, de papírjaim azóta se kaptam meg. Ezt meddig kellene részemre eljuttatni? Már így is kimaradt pár napom az álláskeresési járadékból. Mi lett volna ha ezen múlik az új munkahelyem?
2022. szept. 7. 12:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Annak örülök így, hogy a foglalkoztatási osztállyal felvettem a kapcsolatot és ott mondták, hogy indítsam el ePapíron."


Ezt már rég megtehetted volna, akkor most nem lenne olyan időszakod, amikor semmilyen ellátást nem kaptál.


"Amikor elkezdtem ott dolgozni 20 éve, akkor volt 3 hónap próbaidőm. De egy volt kollegína is azt mondta, ő is próbaidővel kezdett dolgozni a fizetetlen szabija után és 3 hónapig a bére is próbaidős volt."

Ez a része teljesen etikátlan. Alapból törvénybe ugyan nem ütközik, de a dolgozókat megvezeti a munkáltató - láthatóan elég rendesen -, és innentől kezdve én látom a munkajogi problémákat. A munkáltató ezt addig fogja csinálni, amíg legalább 1 dolgozó panaszt nem tesz ellene a munkaügyi hatóságnál. Egyből leszokna róla, az biztos.


Ha a munkaviszonyod utolsó napja óta eltelt már legalább 10 munkanap (5 munkanapon belül postán köteles elindítani a cég a leszámolási papírokat, erre számoltam rá még 5 nap postai átfutási időt), akkor nyugodtan tegyél ellenük panaszt a munkaügyi hatóságnál. Legalább felhívod rájuk a hatóság figyelmét.


"azon gondolkodom, mit tudnék tenni, de mint munkanélküli, nincs kedvem 40.000-et kiadni egy ügyvédre"

Ha nem akarsz oda visszamenni dolgozni, és nem bánod, hogy 20 év után végkielégítés nélkül távoztál, akkor felesleges köröket futsz. Az ügyvéd is csak ennyit fog mondani, vagy inkább rábeszél, hogy perelj, mert neki abból díja származik. Ritka a korrekt ügyvéd.

2022. szept. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Azért nem jeleztem hamarabb, mert azt mondták pár napra visszamenőleg lehet kérni. Ezért csak 5én vettem fel a kapcsolatot a foglalkoztatási osztállyal.


Mivel 31én volt az utolsó munkanapom, ha szerdán se érkezik meg a levelem, panaszt fogok tenni.


Számomra az is furcsa, hogy a küldeményszàmot nem mondták meg, hiába kértem. Csak azzal jöttek, hogy a kilépési papírjaim nélkül is tudok kezdeni az új munkahelyemen. ( Valóban megvan hol fogok dolgozni majd, de pár hetet itthon töltök munkanélküliként.)

2022. szept. 12. 14:20
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem jeleztem hamarabb, mert azt mondták pár napra visszamenőleg lehet kérni."

Nem lehet. Kérelem benyújtásától indul minden. Most már akkor tudod.


"Csak azzal jöttek, hogy a kilépési papírjaim nélkül is tudok kezdeni az új munkahelyemen. "

Így igaz, de ez nem ok arra, hogy a munkáltató a jogszabállyal szembe menjen. Munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig biztosítania kell a leszámolási papírokat, valamint a béred. Ha nem mész be érte, mivel nem vagy rá köteles, ezért a munkáltató a nyilvántartásában szereplő címedre köteles legkésőbb az 5. munkanapon elpostázni azt (bizonyítható módon).

2022. szept. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Ma megérkezett a levelem. Bizonyíthatóan (postabélyegző, ajánlott levél nyomkövetés) szeptember 13-án adták fel a levelet!!!


"Nem lehet. Kérelem benyújtásától indul minden. Most már akkor tudod."

Igen. :) De remélem nem lesz rá szükségem sűrűn. :)


Köszönöm szépen a segítséget és az információkat!! Mind nagyon hasznos volt.

2022. szept. 14. 09:38
 25/27 A kérdező kommentje:

Ma megérkezett a levelem. Bizonyíthatóan (postabélyegző, ajánlott levél nyomkövetés) szeptember 13-án adták fel a levelet!!!


Akárhogy számolom, ez nem 5 munkanap az utolsó napomtól (augusztus 31.) számolva.

2022. szept. 14. 09:40
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"Akárhogy számolom, ez nem 5 munkanap az utolsó napomtól (augusztus 31.) számolva."


De nem ám, viszont legalább megkaptad, nem kellett több kört futni miatta.

Most már ezt "engedd el", ne rágódj rajta.

2022. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Igyekszem, köszönöm.
2022. szept. 17. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!