Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresés tapasztalatok...

Álláskeresés tapasztalatok “majdnem meglévő” diplomával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan a tanulmányaim végéhez közeledek, viszont az a bibi, hogy a nyelvvizsgakövetelmények* miatt feltehetően csúszni fogok fél-egy évet. Ami amúgy nem stresszfaktor számomra, mert eddig nem csúsztam és max egy év belefér az időmbe. (emellett kapkodás helyett szívesebben készülök fel lassan, de magabiztosan)


Viszont nyilván ezidő alatt a nyelvtanulás mellett dolgozni is tervezek és tudom, hogy ebben a helyzetben nem számítanék diplomás embernek, de ennek ellenére van esély arra, hogy olyan pozit betöltsek, amit amúgy csak a diplomámmal lenne lehetséges?


Inkább saját tapasztalatokra lennék kiváncsi, mert a józan ész egyértelműen arra hajaz, hogy ez nem lehetséges, viszont érdekelne, ha esetleg valakinek mégis sikerült :)


*a tipikus lenéző kommenteket spóroljátok meg kérlek, mert nem a szimpla b2 angol kimeneti követelményekről van szó


Előre is köszönöm a segítséged!


Legyen szép napod



2022. nov. 3. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Én ilyen embert soha nem vettem fel. Bárki bármit tud mesélni. De aki igazán alkalmas, az diplomát mutat fel, és nem meséket, hogy miért nincs.
2022. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nincs esély rá, hiszen amíg nincs a kezedben q diploma, addig nincs vegzettseged. Gyakornokkent tudsz addig elhelyezkedni, ha van azon a területen ilyen lehetőség,
2022. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Az én tapasztalatom, hogy nagy hátrány, mert éppen a nyelvtudás eléggé szükséges sok álláshoz, meg a munkáltató számára kérdéses, mennyire tudsz elköteleződni hosszútávú kihívások mellett.


Akit ismerek, hogy így kezdte, elhelyezkedett, de olyan helyen, ahová diploma sem kellett volna.

2022. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Pont ezért emeltem ki, hogy saját tapasztalatokra vagyok kiváncsi. De azért köszönöm!
2022. nov. 3. 10:09
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem lényegtelen, hogy miből szereztél diplomát? Van valamilyen gyakorlati tapasztalatod a területen? hol szeretnél elhelyezkedni? Nem értek egyet, szerintem csomó helyen felvesznek gyakornokokat diploma nélkül is. Nem fizet sokat, de indulásnak nem rossz.
2022. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Nyilvánvalóan olyan állásba nem tudsz addig elmenni, amihez a diploma előfeltétel... szerintem ezt te is tudod nagyon jól.


Vagy netán szerinted az tök jó lenne, ha egy "majdnem diplomás" orvos gyógyítana felügyelet nélkül?

Vagy egy "majdnem diplomás ügyvéd" látná el az ügyedet?


Nyilvánvalóan megvannak azok a szintek, amiket gyakornokként, majd szakvizsga előtt is lehet csinálni. Aminek megfelelsz a diplomád nélkül is, azt csinálhatod. Amihez a diploma már feltétel, azt nem.


És, ne is haragudj, de aki ilyen kérdést egyáltalán feltesz ("ennek ellenére van esély arra, hogy olyan pozit betöltsek, amit amúgy csak a diplomámmal lenne lehetséges?"), annak lehet, hogy nem is kellene diplomát kapnia inkább...

2022. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

"Nem értek egyet, szerintem csomó helyen felvesznek gyakornokokat diploma nélkül is."


Igen, gyakornokok gyakornok állásra, nem rendes beosztásba végzettség nélküli jelentkezőt. Vagybte nem látsz különbséget mondjuk egy évek óta praktizalo szívsebész és egy harmadéves orvostanhallgato között?

2022. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
#7-es pont ezért kérdeztem, hogy miből van a diplomája? IT területen simán el lehet helyezkedni diploma nélkül, mert nem az a papír adja meg neki a tudást, amivel bütykölheti a szervereket. Orvosként, ügyvédként meg még az alapdiploma sem elég, szakvizsga nélkül csak rezidens meg ügyvédbojtár lehet, szerintem ezt te is tudod.
2022. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%

Területfüggő. Ha olyan területen vagy, akkor felvesznek, mivel vannak helyek, ahol a papír nem sokat ér.


#7

Ez szélsőséges eset. Egy elemző, programozó, mérnök, közgazdász esetében maga a diploma megléte nem sokat számít.

A tudásod elméletben megvan a képzés végére, az hogy erről adnak-e papírt, az innentől kezdve irreleváns.


Mellesleg az orvos esetében sem a papírtól lesz tapasztalt szívsebész. A papír megléte önmagában nem bizonyít semmit.

2022. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

"Egy elemző, programozó, mérnök, közgazdász esetében maga a diploma megléte nem sokat számít."


De, számít, ha adott munkahely vegzettseghez van kötve. Nem, nem veszik fel se elemzőnek, se programozónak, se mérnökök, se közgazdásznak, ha az állás betoltesehez szükséges a diploma. Ez én, hit kérdése, hanem tény.

2022. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!