Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megérné ingatlanértékesítőnek...

Megérné ingatlanértékesítőnek menni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 28. 14:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Amiatt tettem fel a kérdést,mert eléggé keresem az utam,ez a terület is érdekelne,viszont 21 leszek februárban,tudom,hogy ehhez Kata-ba kell ugrani 3 hónap leteltével,és nem szeretnék hülyeségbe ugrani. Szeretnék közben más képzést is elvégezni. Mit gondoltok? Aki ért ehhez,vagy ebben dolgozik,nagyon megköszönném a véleményét😇
2022. dec. 28. 14:53
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet válaszolni, ki kell próbálni. Sokan belevágnak, valakinek bejön, valakinek nem.
2022. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a mostani világban már nem lehet megélni csak ingatlanozásból. Az árak is elszálltak, és az új ingatlan csupán csak a sokadik gondolat most, illetve már egy jó ideje látszódik, hogy egyre többen vesznek, adnak el ingatlanokat, irodák bevonása nélkül. Pedig amúgy egy remek, sokszínű munka lenne, egyik rokonom is értékesítő, ő például imádja.

Kell hozzá kiváló kommunikációs készség, talpraesettség, határozottság, tudás, többek közt. Viszont az előzetes tudás nem alapfeltétel a legtöbb helyen, rokonomnak is közben kellett egy ingyenes, az iroda által biztosított tanfolyamon résztvennie.

Ami pedig a pénzt illeti... Teljesen kiszámíthatatlan, hogy x idő alatt mennyi új ingatlant tudsz behozni, mennyit tudsz mutatni, illetve eladni. És nincsen fix bevétel, hanem a jutalékot kapod meg. Az ingatlan irodák x %- -ot kérnek az ingatlan vételárából, de annak is csak töredéke jut az értékesítőhöz, mert megy valamennyi a cégnek, a konkrét irodának, főnöknek és végül a maradék az értékesítőhöz. Annyira nem vagyok képben, meg ezt hálózata válogatja, szóval pontosabbat nem tudok mondani.


Egy "szimpla" mutatás is sok dologgal jár, te vagy a kapcsolattartó a két fél közt (kereső és eladó), levezényelni a mutatást, megszervezni, ott lenni és a rakat papírmunka, dokumentálás, elektronikusan, meg papíron is.

(az utolsó 2 bekezdést egy régebbi válaszomból másoltam be ide)


Szóval lenne benne munka bőven, idő is, csak sajnos korántsem biztos, hogy eladás lenne a vége. Ha, mondjuk, 2019 előtt lennénk, azt mondanám megérné ingatlanosnak lenni, de ebben az országban, a mai állapotokban, sajnos már nem annyira.

2022. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!😇

Úgy gondolom ehhez biztosan kell elhivatottság. Ha magamat veszem,nem vagyok az,maximalista vagyok új területen is,de egyedül lehet necces lenne így beleugrani,mert az 1.hónapban biztosan alig lenne kereset,ez teljesen rendben van,de utána már,hogy ne legyen nagy veszteség a kiadások miatt,lehet stresszesebb lenne.

Ez meg a másik,hogy ha a szimpla mutatás nem úgy sül el,akkor végülis abból nincs bevétel.

2022. dec. 28. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan hozzá a személyiséged, tudnád csinálni, jönni-menni-intézkedni, akkor miért ne?
2022. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ingatlanos, csupán valaki aki évek óta figyelemmel követi az ingatlanpiac mozgását és állapotát. Ha szeretnéd akkor bele is vághatsz, viszont véleményem szerint kezdenek egyre inkább befagyni az ingatlanok a jelenlegi helyzetben. A háború kezdete óta eléggé bizonytalanná vált a kereslet és kínálat kérdése is, kissé mintha kezdenének is befékezni sőt néhol csökkeni az árak az utóbbi időben, mivel csökkenőben a kínálat. Persze átrendeződés is zajlik, az energiatakarékossági szempontok felértékelődtek. Ha valóban válság lesz, vagy esetleg már van is, annak szerintem az ingatlanpiac is meg fogja inni a levét, jóval kevesebb adás vétel várható. Szóval ha bele is vágsz, jó ha tudod hogy szerintem most nehezítettebb időszak ígérkezik ilyen téren is. Nem árt ha van mellé tartalék B, akár C terved is.
2022. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6os vagyok elírtam, a kereslet ami jelenleg csökkenőben van.
2022. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!