Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy oldottátok meg a külföldi...

Hogy oldottátok meg a külföldi munkavállalást?

Figyelt kérdés
Ismerősök voltak kint, párotokkal vagy ismerőssel mentetek ki? Vagy olyan munkára ahol magyarok dolgoztak? Hallottam olyat is hogy csak elindult valaki egyedül aztán feltalálta magát. Mi a ti történetetek?

2023. jan. 13. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én csak próbanapig jutottam (Ausztria).

Egyik helyen én nem feleltem meg a szegényes nyelvtudásom miatt, másik helyre pedig én nem akartam menni, mert azt mondták hogy ha vállalom, akkor csináljam végig a téli szezont (tehát tulajdonképpen nem adtak sok próbaidőt).

Vannak nagyon jó álláskereső portálok, én ezt használtam:

[link]

2023. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Párommal jöttem ki Ausztriába. Nem beszélek németül, angolul egy kicsit, de felvettek egy étterembe, ahol van néhány magyar, ők tanítottak be. Mindenki teljesen megértő a nehézkes nyelvtudásom miatt, az első nap valamire nem tudtam válaszolni, és teljesen bepánikoltam, attól féltem kirúgnak, de mondták hogy nem számít, ne idegeskedjek, minden oké. Azóta fejlődik a nyelvtudásom.
2023. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthonról kerestem a szakmámban munkát. Egyedül kezdtem, a párom egy hónappal később jött utánam. Mindennek 6 éve.
2023. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Én még nem mentem ki, de a párommal együtt fogunk. Itthonról keresek majd munkát minimum 3 hónappal a kezdés előtt kezdem keresni ezt, és a lakást is.

Nyelvtudás van, értékes diploma addigra lesz, plusz elég jelentős szakmai tapasztalat is. Páromnak ugyanez.

2023. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Au pair voltam de kib.asztak mert nem szeretett a kisgyerek
2023. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1-es, az ausztriai próbanap hogyan nézett ki? Az hol ejtették meg?
2023. jan. 13. 12:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél évet át készültűnk, információkat gyűjtöttűnk, minden lehetséges szituaciora gondolva, elore leforditott papirokkal kijöttűnk mindenestül, 2 kisgyerekkel Írországba. Se ismerős, se ügynökség, minden önerőből meg facebuk csoportok.

Kb 40 helyre jelentkeztem aminek koze volt a szakmai tapasztalatomhoz, a mosogatas meg takaritas csak Z terv volt.

2 honap es 4 interjuval később felvettek egy egész jo helyre.

2023. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthonról jelentkeztem a szakmámba vágó állásokra, pár hónap után sikerült egyet behúzni.
2023. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia. Lánybarátom volt kint a pasijával, szobát béreltek. Végül találtak egy kiadó lakást, költöztek, én pedig mehettem a helyükre. Utána, miután meglett a holland adószámom, nekiálltam járni a várost, kérdezgettem az éttermeket és hoteleket, hogy keresnek-e új embert. Úgy két hét után akadt is munka.

Ez még 2008-ban volt, ma már csak online keresgélek munkát.

2023. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Volt pár körös videointerjú aztán utazást és első pár hónapra szállást cég intézte és fizette.
2023. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!