Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tinálatok milyen a takarítónő?...

Tinálatok milyen a takarítónő?Kedves,goromba,közömbös.A tulajdonságok tárháza kifogyhatatlan.Van vele munkán kívüli kapcsolatotok,szokott veletek váltani pár kedves szót?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre,hogy ők valahogy egyéniségek.Van ahol dícsérik,szeretik,tisztelik őket.Mivel más a munkaköre mint nektek nem sokat vagytok együtt vele de gondolom van hogy mellettetek takarít.Egy gyárban amikor jött a takarítónő mindenki egyből vigyázba állt vagy arrébb mozdult hogy letudja törölni az asztalunkat."respect"Voltak olyanok akik kommunikáltak velünk voltak akik nem nagyon .Mégis milyen az ideális takarítónő?Ebben a szakmában szeretnék elhelyezkedni.
2023. jan. 20. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a többségről vegyél példát. Nálunk nagy csapat van, majdnem mindenki mogorva, morogva beszólogatnak az embereknek azt hiszik nem halljuk, mondjuk sok a külföldi, akik nem beszélnek magyarul, talán ezért merik. Egyetlen egy takarítónő van aki nagyon kedves, emberi, intelligens kisugárzása van. Nem alázatos mint köztük sokan, hanem egyszerűen a szeretet sugárzik belőle.
2023. jan. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindegyikkel nagyon jól elvoltam, nem vagyok fiatal, de kb a mai napig emlékszem az összesre.

Olyan csengetett mylord-féle volt mind, a szolgálók közül.

Többnyire idősebb nénik, de volt buszsofőr is, aki már nem bírta a sofőrködést egy baleset miatt.

2023. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amikor én még pályakezdő voltam, a takarítónéniknek "csókolomot" köszöntünk és szerettük őket. Hoztak nekünk reggelit a közértből, hétvégi munkánál néha még főztek is valamit.

Most idősebb koromra én vagyok takarító, különböző helyeken. Túl sok kommunikáció sehol nincs, de senkivel nem vagyok barátságtalan. Ellenben az egyik helyen olyan lenézőek velünk a a "kedves" eladók, hogy az már a sértés és lenézés feltételeit kimeríti.:( Nagyon nem vagyok már fiatal, de ilyen viselkedést még sehol sem tapasztaltam. Nem is szeretnék már sokáig ott maradni.

2023. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Láthatatlan, mintha nem is lenne. Pedig elvileg van, mert néha reggeleten az asztalomon kicsit arrébb van minden, de a monitor, asztal poros, illetve ha bent felejtem a poharat reggelre eltűnik. Nem tudom mikor és mit csinálhat, de még sose láttam.


Az előző munkahelyemen hasonló volt, bár ott egyszer mikor kb. 6-ig bent maradtam láttam: épp porszívózott.


Az azt megelőző munkahelyemen du. 2 körül jött. Inkább a szája járt, mint a keze, minden irodában nekiállt pletykálni attól függően hol mennyire voltak rá vevők. Engem kifejezetten irritál és zavart, sosem értettem miért nem tud később jönni és ha már ott van akkor csendben törölgetni, végezni a dolgát.


Szerintem egy jó takarító nem zavarkodik, bejön, letörli amit le kell, kiviszi a szemetet és tovább áll. Ez a munkája, nem más.

2023. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor most lelövöm a poént.😄
2023. jan. 21. 17:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Takarítónő vagyok.☺️
2023. jan. 21. 17:06
 7/11 anonim ***** válasza:
HAHAHA
2023. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk egy mindenlében kanál lusta féreg (kórház)

Az előző helyeken dolgos 8 általost végzett kemény csajok voltak. (Vegyipar)

2023. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bejárónő vagyok 2 gazdag családnál. Gyakorlatilag láthatatlannak kell lenni, precíznek és rendkívül diszkrétnek.

Cserébe viszont megbecsülnek! Ha véletlen még otthon van valaki, amikor megérkezem, akkor leültetnek, és ők főznek nekem egy kv-t. Tudom ez nem nagy szám, de mégis nagyon kedves gesztus szerintem. Karácsonyra mindegyik családnál kaptam 13. havi fizetést, plusz ajándékot is.

Amikor irodában, hotelben dolgoztam, ott is mindig azokat becsülték még, akik csendben dolgoztak, a nagyszájú minden lében kanál pletykások általában 1-2 havonta cserélődtek, nem véletlen. Illetve ezeken a helyeken szégyeltem, amit csinálok. Most pedig már büszke vagyok, hogy ezt a két családot én látom el.

De a tapasztalatom az, hogy ebben a szakmában, ha lehet annak nevezni, már nagyon kevés a szakember.

2023. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én nekem a munka gyümölcse tetszik pl munka után.Jó ránézni,hogy tisztább minden.
2023. jan. 23. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!