Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozik itt valaki kereskedel...

Dolgozik itt valaki kereskedelemben és aki úgy érzi, nem bírja tovább és fizikakig kivan, keveset pihen, fáj mindene, irreálisan sok a munka? Esetleg lelkileg is, agyilag ki van merülve, netán kollégákkal se jön ki? Hol. És mióta dolgoztok így?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
dolgozz egy kicsit gyárban, aztán majd átgondolod mennyivel jobb dolgotok van. lehet szarrá szétpontozni negatívba, de míg nem tapasztalod meg hogy a te munkád jelenleg mihez képest "sok", lehet átértékelnéd
2023. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt vallom, hogy munkát váltani mindig lehet, és addig kell menni, amíg jól nem érzi magát az ember. Ja és nem minden a pénz. Fontosak a munkakörülmények, hogy mennyi idő alatt érsz be a munkahelyre, hogy milyenek a kollégák és a vezetőség, na meg persze azért a fizetés is. Egyébként nem minden munkához kell végzettség, én például úgy vagyok alkatrész értékesítő, hogy nincs sem eladó, sem autószerelő végzettségem. Ennek ellenére elég jó számokat produkálok, jól megy hálisten, bár ehhez kell egy olyan műszaki érdeklődés, ami alapján jó lehet benne az ember. Van 4 szakmám és érettségim, többmindenben kipróbáltam magam, de eddig messze ez a legjobb munkám. Szóval ha nem felel meg a jelenlegi munkahelyed, akkor válts, ha a következő sem, akkor ismét továbbállhatsz.
2023. febr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Vagyok... voltam. Váltottam, még mielőtt késő lett volna. 10 éve dolgozom a kereskedelemben, már ismerem a testi jeleket, amikor érdemes lépni. Semmilyen munka, semennyi forint nem ér meg annyi stresszt, mint amit néhány helyen kap az ember. Lelkileg kizsigereli az arra fogékony embert a jutalékos rendszer miatti elvárástenger.
2023. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
1: Attól mert másképp nehéz, még nem lesz feltétlen nehezebb egy gyári munka.
2023. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy nagyon jó csapatunk, de az uzletvezetonk elment, vagyis más pozíciót kapott a cégnél és a helyére egy 25 éves Srác jött. Soha életében nem dolgozott úgy igazán, azt sem tudta mi az, hogy munka. Üzletvezető helyettest kirúgta és idehozta az ismerősét így mindig az volt amit ő akart. Nagyon ki készültünk, remegve mentünk be, volt, hogy felrugta a dobozokat a raktárban ha nem tetszett valami neki. Aztán kitaláltuk hogy fel fogunk mondani, mindenki egyszerre, mert vele nem lehet együtt dolgozni.Majd mikor mindenki beadta a felmondását egyszerre összehívott minket és azt mondta,”Na végre már, ez volt a célom, jó sok időbe telt titeket eltakaritani! “ csomó egyetemista l ismerősei vannak, hozza ide őket dolgozni. Meg sok ismerőse van, már megígérte nekik az allast. Erre kolléganőm azt mondta, hogy ha ő ilyen szemet mi is legyünk azok! Mégsem mondtunk fel. Azóta vokt pár meetingunk, emberszámba vesz minket, de a stílusa a hozzáállása ugyanúgy nem változott, de felemelte a fizetést ezért maradtunk , viszont néhány embert tényleg kirúgott és idehozta a kis fiatal ismerőseit. Nem tudom h 25 évesen milyen lelkivilággal rendelkezhet, de tuti h valami nem oké nála.

Én is így éreztem ahogy most te , de utána megváltozott a hozzaallasom. Ha viszont te így erzed akkor merj valtani.

2023. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kereskedelemben dolgozom, csak azt szeretném kérdezni, hogy dolgoztál-e máshol is? Mert kereskedelemben dolgozó közeli ismerősöm nincs, itt-ott szoktam hallani, hogy milyen nehéz, viszont szinte minden ember panaszkodik arról, hogy a saját munkája milyen nehéz.

Szóval van tapasztalatod más területen és összahasonlítva rosszabb a kereskedelem? Amiket leírtál, az bármilyen munkánál előfordulhat, lehet, hogy csak munkahelyet kellene váltanod, nem feltétlenül szakmát.

2023. febr. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat dolgoztam kereskedelemben imádtam, de elég volt. Bevallom azóta azért hiányzik kicsit. Tudom, perverzió.

Kedves 1-es: Persze a gyári munka mindennél szarabb ugye? "jajj a pontrendszer, jajj a darabszám."

Amikor a vevőktől, és a főnökeidtől is folyamatosan kapod az ívet, egy hónapban ledolgozol 300-320 órákat, naponta milliók mennek át a kezed alatt, és ha hibázol a te zsebedből megy. Hidd el: nem leányálom a kereskedelem sem.

2023. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ebben a helyzetben voltam mint te!

Amiket felsoroltál mind igaz volt rám. 5 évet bírtam ki. Kollégák mind egymás ellen voltak a jutalék miatt. Lelkileg testileg kimerültem, kezdet fizikai bajaim is lenni.

Otthagytam, azóta minden helyre jött.

2023. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!