Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kitűző viselése a munkahelyen...

Kitűző viselése a munkahelyen teljes névvel és fényképpel? Kötelezhető erre a munkavállaló?

Figyelt kérdés
Tudtommal nem ütközik jogszabályba, és a vezetőség simán dönthet így, de mégis miért szükséges ez, pláne fényképpel együtt, egy mezei eladó/pénztáros számára?

2023. febr. 3. 01:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Még a végén nem látják, hogy te te vagy, csak ha van rajtad egy csutfasz kituzo a fejeddel. Max a becenév lenne logikus
2023. febr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Volt munkahelyem, amikor behozták a GDPR-t: oké, kollégák, akkor mostantól nem úgy hívjuk be a beteget, hogy "Kovácsné!", vagy "Szabó úr!", hanem a terapeuta, gyógytornász stb. nevét kell mondani! Pl. Ki vár Tank Arankához? vagy Pán Péterhez lehet befáradni!


Értitek? GDPR, a beteg joga szent és sérthetetlen, de a dolgozó le van tojva, a mi teljes nevünket az egész folyosó tudja.

Én felmondtam utána fél évvel...

2023. febr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
#2 Van baj a toronyban...
2023. febr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha látszik a képen is, hogy kihez tartozik a név, senki nem cserélheti el a kitűzőjét.

Azért van, hogyha valakinek panasza lenne, név szerint meg tudja mondani, kivel volt a probléma, vagy az is lehet, hogy egyes dolgozókat dícsérnek, akkor majd ő kap jutalmat.

2023. febr. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, mármint hogy képpel a dolgozók nem tudják cserélgetni a neveket, illetve hogy ezzel a húzással könnyebben elővehetik a dolgozót is. A "jutalom" szót látván akarva-akaratlanul is felnevettem; nálunk max annyi a jutalom, hogy nincs fizulevonás valami piszticsálé dolog miatt. Ez az egész persze valahol érthető a cég szempontjából, azonban nem tudom nem kiszolgáltatva és erővel kitárulkoztatva érezni magam.
2023. febr. 3. 02:57
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Senki nem nézi nyugi:D
2023. febr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 NTBS ***** válasza:
72%
Igen, kötelezhető a dolgozó.
2023. febr. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Hát persze. A dolgozó ugye mindenre is kötelezhető a hu gyos minimálbérért, csak a semmittevő főnökség legyen biztonságban. A magyar vezetőség úgy unblock mehetne is a szemétdombra, egyből javulna a helyzet mindenhol.

Amúgy gondolom diego ott tudom hogy van ilyen névtáblás fa szság, nem a dolgozó érdekében, hanem azért, hogy még a minimális személyiségi jogát is megtiporják. A "kedves" v@sárló név szerint tudja előrángatni ha reklamalni tamad kedve, mert neki adott eladó épp nem szimpi, meg hogy a félkegyelmű, egybites, szellemi sérült sopperek is név szerint tudják lehúzni. Ilyen helyen nem szabad dolgozni.

2023. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

"Dolgozó érdeke" "jutalom"???

Hát ezen felnyerítettem.

Ugyan kérem, melyik munkahelyen számítanak ezek???

2023. febr. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet annak, hogy ilyen követelményt támaszthasson a munkavállalóval szemben a munkáltató - egészen a magas létszámtól kezdve a szigorú biztonsági protokollig bezárólag.

Stratégiailag, - biztonságpolitikai, ill. energiaellátás vagy rendvédelmi szempontból - fontos helyeken is előfordulhat, hogy nem ismer mindenki mindenkit név, ill. arc szerint, ugyanakkor nem kujtoroghat még belső ember sem kénye kedve szerint arra az adott objektumban, amerre kedve szottyan.

Dolgoztam valaha egy atom bunkerben, ahol mindegyikünkön ki volt tűzve az, hogy ki fia-borja az illető és melyik szakterületen dolgozik.

Sorkatonák adták a belbiztonsági szolgálatokat, akik - lássuk be, - nem ismerhettek mindenkit pofáról és hidd el, mindenki jobban jött ki ebből így, mint ha naponta három embert megfektetnek az objektum területén (csak azért, mert nem ismerték az illetőt vagy csak szimplán "szimpatikus volt").

De ha ismerte is a szolgálatot adó katona az ember kilétét, akkor is voltak olyan helységek, - mint például a titkosító, - ahová a komplett hadműveleti váltásból összesen három ember volt jogosult bemenni úgy, hogy azok látogatása is naplózva volt. Belsősként sem mehet be mindenhová bizonyos helyeken az ember - és az ilyesmit egyszerűbb így kontrollálni!

2023. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!