Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornoki állásinterjúknál...

Gyakornoki állásinterjúknál mennyire nézik a nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok,idáig sokáig németül tanultam. Nemrég számoltam le egy vidéki multiból és májuk környékén költöznék Pestre. Ahogy nézegettem a gyakornoki pozíciókat szinte mindenhol elvárás a középfokú angol nyelvtudás.

Nagyjából egy éve kezdtem el tanulni az angolt és magántanárhoz is járok,de még nem érzem magam elég erősnek hogy középszinten legyek.

Pozíciót nem írok,általános multis gyakornoki munka. Általában mennyire mennek bele állásinterjún az angolba? Azt sem akarom hogy felsülök



2023. febr. 6. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Kell az angol. Anélkül semmi vagy.
2023. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván attól függ, kell-e a munkához a nyelvtudás.
2023. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell kommunikáció hozzá, akkor nagyon.
2023. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg a kommunikációs szint megvan, addig nincs gond. Multinál azért elvárás az angol, mert a hivatalos kommunikáció, e-mailek, tájékoztatás mind angolul zajlik, nálunk a legtöbb össznépi meeting is angolul zajlik, mert hát multi, sokfelől érkeznek az emberek, nem mindenki beszél magyarul a dolgozók közül sem. Az meg alap, hogy ha van egy konkrét probléma, amit a főnök felé jelzel, pár mondatban angolul összefoglalva kerül továbbításra a felsőbb vezetőség felé, ha arra van szükség. De ez mondjuk nem a gyakornoki szint. Gyakornokként csak ezeken a közös kommunikációs csatornákon kell részt venned (az általam ismert helyeken), a nagy Amerikai főnökökkel nem igazán kell beszélgetni. Szóval ha annyit az interjún bebizonyítasz, hogy érted, amit kérdeznek tőled és relatíve értelmesen is válaszolsz, akkor ha egyébként megfelelsz, akkor ez nem vízválasztó.

Több kollégám is van, akik nem igazán beszélnek jól angolul (más nyelveken viszont igen, pl németül, spanyolul, akármi), az írásképük meg aztán pláne nem az igazi, de megértjük őket mi is, ők is minket, innentől kezdve, minthogy nem ez a lényeg a munkájuk során, nem zavar senkit a részletes nyelvtudás.

2023. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol oda van írva a nyelvtudás elvárásként, nem véletlenül van ott. Főleg multiknál - ott a munkavégzés nyelve általában az angol, akkor is, ha a magyar irodában dolgozol. Angol nélkül effektíve a munkádat nem tudod elvégezni. És igen, letesztelik.
2023. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden körben tesztelik általában, habár egy gyakornoki pozira nem hiszem, hogy hatkörös interjú lenne. Úgy kell elképzelni, hogy a telefonos előszűrésen vagy az azt követő interjún közlik, hogy Let’s switch to English és onnantól kezdve angolul folyik a társalgás. Legalábbis az én esetemben ez volt.
2023. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, pont a pozíció a leglényegtelenebb...


Egyébként igen, általánosan belemennek, nem sok mindent tud felmutatni egy gyakornok, legalább a nyelvtudásával ne legyen gond. Szívás, ha anno rosszul választottak a szüleid nyelvet. De vígasztaljon a tudat, hogy német után sokkal könnyebb az angol

2023. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!