Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság? Te mit tennél a...

Bunkóság? Te mit tennél a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Olyan fiatal kolléganőim, akik kb. a gyerekeim lehetnének életkor szerint, nem köszönnek nekem. Olyanoknak igen, akit kedvelnek. A kollegialitásról viszont azt gondolom, hogy a legalapvetőbb tiszteletet meg kellene adni akkor is, ha valamiért nem kedvelnek. 2 nő, nem bántottam őket soha, nem tudom, mi bajuk van. Te mit tennél? Tuti, hogy én nem fogok nekik állandóan előre köszöngetni, hogy ne menjünk el egymás mellett köszönés nélkül, mint a barmok. Megsértődnél rájuk, átnéznél rajtuk, vagy ez már túlreagálás lenne, vagy mit tennél? Nem tudom miért, de nekem ez most nagyon mélyre szaladt: buszon találkoztunk, én már ott voltam, ők később jöttek, megállnak mellettem, és mintha vadidegen lennék. Mikor kis idő múlva rájuk köszöntem, megjátszották, mintha nem vettek volna addig észre. Az egyik csaj meg elfordult, és röhögött.
2023. febr. 18. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is gyakran tapasztalom a fiatalok részéről ezt a lesajnálást. Aztán van akivel, sikerül jó kapcsolatot kialakítani, van, akivel nem. Mivel én alapvetően kapcsolatorientált vagyok, előbb-utóbb úgy alakítom, hogy végezzek valami apró kedvességet, és akkor a legundokabb csajokat is megnyerem magamnak.

De amit veled csináltak, az tényleg bunkóság.

2023. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne köszönj nekik! Nézd őket te is levegőnek. Ha segítség kell nekik, akkor azt meg oldják meg.
2023. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen munkatársaim.

Egyszer volt hogy berágtam, hangosan mondtam hogy JÓÓ REEEGGGELLLLT! Talán illene visszaböfögni egy hellót vagy valami. "heheheeee bocsii naon belemerültem valamibeeee nem vettelek észre heheheeeee"

Na de ezek után én sem köszönök már nekik. Nem csak nekem nem köszönnek. Más is megjegyezte már, de mit lehet tenni. Bunkó parasztok és kész.

A köszönöm, kérem szavakat sem ismerik. Pl odajött hozzám egy pitsa és csak annyit mondott: "Nekem kell egy szék" Mondom nekem megy franciaágy. Nem értette..

2023. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a fiatalok ilyenek, 20 évesen is csináltak velem ilyet az idősebbek is. Utána már nem köszöngettem, le se tojtam őket.
2023. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az egyik legmegalázóbb dolog. Én átnéznék rajtuk ezentúl, nem érdemelnek semmit.
2023. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd őket levegőnek egyszerűen. (Nálunk is volt ilyen, tetejébe rokonságon belül).

Érted, szeretniük nyilván nem kell téged, de azért van egy alap udvariasság, ami igenis, elvárható. Bárhol, nem csak munkatársak között. Pl. bemegy egy hivatalba, egy bankba, orvosi rendelőbe, ott is köszön. Ellenszenvezzen(ek) veled nyugodtan, de az alapvető társadalmi elvárást tartsák be, a hülye anyjuk megtaníthatta volna őket rá.

2023. febr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat! Pont ezt gondolom én is, az, hogy köszönök valakinek, azaz észre veszem, nem nézem levegőnek, nem szimpátia kérdése, hanem az alapvető tisztelet megadásáé.

Csak azért írtam ki a kérdést, mert sokszor kaptam már meg, hogy túlérzékeny vagyok, és kíváncsi voltam, ki hogy látja.

2023. febr. 19. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túlérzékeny, ők bunkók. Ezentúl te is nézd őket levegőnek.
2023. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

mai fiatal r...cok

ez van, ezt kell utálni, de azért megleckéztetném őket, de lehet fölösleges lenne, mert nem tanulnának belőke, mert r...

2023. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!