Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkotó/kreatív szakmákban...

Alkotó/kreatív szakmákban dolgozók! Számotokra is komoly szorongást okoz a mesterséges intelligencia gyors fejlődése?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy sokan örülnek az AI fejlődésének, miközben az ő munkájukat is veszélyezteti, vagy legalábbis idővel elértékteleníti majd, ha továbbra is ilyen ütemben halad a dolog. Számomra felfoghatatlan és ijesztő, hogy valóban egy robot által létrehozott lélektelen valamivel akarják helyettesíteni az olyan művészi szakmákat is, mint az illusztrálás. Természetesen értem, hogy egy megbízónak valószínűleg sokkal jobban megéri ezt használni, mert olcsóbb és gyorsabb, ő pedig nem feltétlenül látja a szakember és a program által létrehozott kép között a minőségbeli különbséget... De így mi lesz hosszú távon? A kevésbé szerencsés szakemberek, akik emiatt kiesnek a piacról mind mehetnek valami egész más melót csinálni (miután hosszú éveken át képezték magukat kitartó munkával), mert a profitmaximalizálás a világon a legfontosabb „érték”? Nem tudom ti hogy vagytok vele, de számomra ez elég betegen hangzik. (A kategóriában nem voltam biztos, bocsánat, ha rossz helyre sikerült raknom.)

2023. márc. 1. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2023. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Amióta elolvastam J.R. dos Santostól a Halhatatlan c. könyvet, azóta igen. :P
2023. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon sok prosperáló gazdaságban van munkaerőhiány - legalábbis bizonyos területeken. Majd átképzik magukat, ilyen az élet.
2023. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem uj dolog.

Az emberek annak idejen megprobalták tönkretenni a gépeket ami lecserelte őket.

Sikerült? Nem.

Csak azt látták hogy egy gép elvette 10 ember munkáját. Azt már nem, hogy a gép felépitese 10 masiknak adott munkat.

A postasok is rettegtek az emailtől, a telefonos cégek is par évtizede meg azt mondtak hogy be fogjak tiltani a csevegő programokat.

A sajat szakmámban fél evet dolgoztam 20 evvel ezelőtt. Pedig engem nem valtott le egy gep vagy ai.

2023. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

miután fizikailag teremtek, nem izgat különösebben a dolog... meg azért lássuk be, eléggé gyerekcipőben jár még a dolog, jó játék, de sokat kell még tanulniuk. lelkük meg sose lesz, tehát aki tényleg valami egyéniséggel rendelkező dologra vágyik, az nem az ai-jal fog egyezkedni.

jó játék, és meggyőződésem hogy találnak majd neki valami gyakorlati hasznot is, de akkor már ijesztőbbnek tartom a "technológiai fejlődés" azon részét, hogy alig tíz év múlva ár nem lehet rendes autókat vásárolni az euban, mert Copfosnak nem tetszett és betiltatta...

2023. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudni kell alkalmazkodni, fejlődni. Az elveszi a munkám mentalitás nem vezet sok jóra. A hogyan használhatnám a munkám során az már jó.
2023. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Megkérdeztem erről a ChatGPT-t :)

"Mivel én egy mesterséges intelligencia vagyok, így nem érzek szorongást az MI fejlődése miatt. Azonban értem, hogy az alkotó/kreatív szakmákban dolgozók számára az MI fejlődése lehet egy kihívás, hiszen az MI képes nagy mennyiségű adatot gyorsan feldolgozni, ami néhány területen versenyhátrányt jelenthet az emberi kreativitás és ötletesség szempontjából.


Azonban fontos megjegyezni, hogy az MI és az emberi kreativitás nem feltétlenül ellentmondanak egymásnak. Az MI képes támogatni az emberi kreativitást, például segíthet új ötletek és inspirációk generálásában, vagy akár megkönnyítheti a munkafolyamatokat és időt takaríthat meg a kreatív szakemberek számára.


Az alkotó/kreatív szakmákban dolgozók számára fontos, hogy nyitottak legyenek az MI-re és annak lehetőségeire, és használják azt a saját munkájuk támogatására. Emellett fontos az is, hogy folyamatosan fejlesszék a saját kreativitásukat és ötletességüket, hogy versenyképesek maradjanak az MI által nyújtotta előnyökkel szemben.

"

2023. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!