Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet elviselni a rossz...

Hogy lehet elviselni a rossz munkahelyi légkört, van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Még csak egy éve dolgozom, de már sikerült kiábrándulnom. Nem a tényleges munkavégzéssel van bajom, azt kifejezetten élvezem, de a munkakörnyezet valami borzasztó. Négy fős irodában vagyok, és sokszor olyan szinten vágni lehet bent a feszültséget, ami a munkát is ellehetetleníti. Állandó beszólogatásokat kapok az alakomra, ruhámra, életstílusomra stb, csak mert én inkább az az otthon olvasgatós, nem egy vakolattal az utcára járós, öt centis műkörmöt viselő nő vagyok. Engem ugyan nem zavarna, hogy más hogyan éli a magánéletét, vagy hogy szabadabb erkölcsű, de hogy minden nap ezeket a történeteket hallgassam, és még engem készítsenek ki, amiért nem válok hasonlóvá, azt egyre rosszabbul viselem. A tanulmányaim során ha valaki nem kedvelt valakit, legfeljebb nem ment oda a másikhoz jópofáskodni, de személyében soha nem sértegetett senki sem mást. És a legrosszabb, hogy nagyon sok helyről ezt hallom vissza, egyszerűen folyamatos támadásoknak van kitéve az ember, sok ismerősöm a kollégák piszkálódása miatt gyomorgörccsel jár be dolgozni, lassan már én is. Mi erre a megoldás? Életem végéig ilyen légkörben kell majd dolgoznom? Diplomás pozíciókról beszélünk ráadásul. Nagyon rosszul érint, hogy a baráti köröm nagy része eltűnt, mert más városba költöztek, így lassan elfogynak mellőlem a normális mentalitású emberek, akik pozitívan motiváltak, helyette viszont mindennap kikezdenek a kollégák, akikkel már legszívesebben kölcsönösen egy kanál vízben megfojtanánk egymást. Lelkileg ez egyre jobban kikészít. Arról nem is beszélnék, hogy azt látom, mennyire anyagi érdekből alakítják ki az emberek a kapcsolataikat, és hogy mennyire tönkretesznek mindenki mást. Valószínű én voltam naív, de a tudásomból és a szorgalmamból akartam megélni, nem abból, hogy jól helyezkedek, és eltaposom, akit kell. Jobb lesz ez valaha? Lassan azt érzem, annyira kikészülök, hogy pszichológus segítségét kéne igényelnem, pedig egy évvel ezelőttig egészen pozitív és vidám ember voltam. Természetesen gondolkodtam a váltáson, de azt hallom, látom, hogy mindenhol ez megy. Bele sem merek gondolni, mennyit tanultam azért, hogy legyen egy olyan munkám, ami most teljesen kikészít lelkileg. Arra gondoltam esetleg, meg kellene próbálni home office munkát keresni, az segíthetne szerintetek? Vagy van esetleg más tanácsotok?

2023. márc. 8. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. Ahol rossz a környezet onnan menekülj!
2023. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyi: jobb nem lesz!


És a rossz légkört nem elviselni kell - mert megbetegít -, hanem otthagyni!


Legalábbis nekem mindig csak a váltás segített.


Igen, lehet máshol is rosszabb, de lehet sokkal jobb is!


Mondjuk azon mindig fel voltam háborodva, hogy miért a normálisaknak kell lelépnie és a sok xar meg marad, de hát ez van!


Szerintem te is válts!


Mérgező légkör megmérgez....

2023. márc. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Eggyezek az 1.el

Nekem volt szerencsém (1.munkahely)

Aranycsapat

És a munkát is élveztem szerettem nagyon…

Sajnos azóta sosem jön össze a kettő..:/

Jó csapat és neeeemmmmigen kedvemrevaló munka

Vagy kedvemre való munka és eggyàltalán nem jó csapat..

,de az utóbbiakban azt nézem hogy ha a csapat jó..jó tàrsaság akkor a “gány”munka is jobb mint forditva..

De az 1.munkahelyem aazzz a legszebb volt minden klappolt

Jó fizu

Kittűnő társaság haverok

És azt csináltam aamit szeretek

2023. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Cseréljünk. Én meg fapofákkal ülök együtt dögunalmas az egész nap. Semmi nem történik sosem.
2023. márc. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A legjobb az ha váltasz mert hosszútávon ki fogsz készülni.De ha már itt vagy akkor elsőnek próbálj meg visszaszúrni nekik ha támadnak,ha hagyod magad örökké ezt fogják csinálni,élvezik ezt.

Sok ilyen alak gyáva ám,az olyanakat szekáljàk akik hagyjàk magukat,ha beszólnak az öltözködésedre mondd nekik hogy kezdjenek valamit az unalmas életükkel és ne veled foglalkozzanak,vágj vissza nekik hogy az Ő ruhàjukban utcára nem mernél megjelenni emberek előtt,stb.Ha hagyod magad meg fognak talàlni ezek az alakok a jövőben is,ez nem csak itt van.

Persze tudom hogy nem egyszerű,én se vagyok ilyen természetű,kerülöm a konfliktusokat ha lehet de néha ki kell állnia az embernek magáért.

2023. márc. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

1) Pszichológushoz menni nagyon jó ötlet. Nálunk a cég szerződött egy ilyen munkapszichológusssal, akit direkt ezért fizetnek, hogy segítsen a dolgozóknak leküzdeni a stresszt ami bármilyen, a munkavégzéshez kötődő dologból ered. Pedig amúgy a mi cégünk nem egy nagyvállalat.

(Ha elmész pszichológushoz, mindenképp tartsd titokban, mert amiatt aztán tutira kikezdenének a "kedves" kollégák.)

Kérdezd meg a pszichológustól, hogy ő mit ajánl, tanítson neked technikákat hogy ezeket a helyzeteket uralni tudd, felül tudj kerekedni ezeken az embereken.


2) Szerintem nem mindenhol megy a harc állandóan, úgyhogy ha már végképp nem bírod a légkört, nem szégyen váltani. A stressz egy idő után fizikai betegségeket is okoz. Nem kell feltétlen egészségileg is kikészülni egy munkahely miatt, nem ér annyit. Van még 100 másik.

2023. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

A home office inkább egy menekülésnek tűnik, azt nem javaslom.

Azért sem, mert nemcsak a fizetését, hanem azért (is) dolgozunk egy munkahelyen, hogy új dolgokat tanuljunk, szakmailag fejlődjünk, tapasztalatot szerezzünk. Azt otthon nem nagyon lehet. Otthon el lehet vegetálni, de fejlődni nehéz.

2023. márc. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én váltanék a helyedben. Én a vendéglátásban dolgozom, de nálunk is vannak ilyenek és alig várom, hogy megszabaduljak az ilyen emberektől meg ettől a munkától. Ameddig nem találsz jobbat, addig egyszerűen csak ignoráld ezeket a beszólásokat az jobban idegesíti őket. Ki akarják ugrasztani a nyulat a bokorból mert nincs életük amivel foglalkozzanak. Ha meg úgy érzed hogy tényleg megbántanak akkor állj ki magadért és szólj vissza valamit. Egyébként miket szoktak mondani? Csak kíváncsiságból kérdem, mert nekem is mondta az egyik kollégám múltkor h olyan szarul nézek ki mint egy ázott kutya. Hát mondom akinek nem tetszik majd nem néz rám. De nem vettem sértésnek igazából mert csak őszinte volt, nem aludtam túl sokat aznap. De volt olyan is, aki mondta, hogy csinálj valamit a hajaddal mert borzalmas. Na ott pl éreztem, hogy kötekedés, akkor mondtam neki, hogy majd akkor szóljon, ha kérdezem. Nyilván nem kell neki esni a másiknak proli módjára de valamit azért reagálj az ilyenekre mert képesek az emberre rászállni.
2023. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Keresd meg a fő fa*zfejüzemű turmixgépet balhézz össze vele és rugasd ki saját magaddal együtt. Legalább kiereszted a gőzt ha nem vezet eredményre folytasd tovább addig amíg nem lesz valami. Utána már felesleges békülni. Az ilyent be kell darálni vagy ő darál be.
2023. márc. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem minden munkahely légköre mérgező, én inkább a munka jellege miatt örültem a váltásnak. Mérgező, mert egy csokor vadidegent egybeterelnek és alkalmazkodjatok, hát ez nem megy csak óriási kompromisszumok árán.
2023. márc. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!