Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen irányban érdemes...

Milyen irányban érdemes gondolkodnom?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nekem való szakmát találni és kitanulni. A jelenlegi állásomban lényeges a csapatmunka, amiben sikerült helyt állni, de kimerít, most már egyre jobban. Home office nem lehetséges, fizikai munkát végzünk. (Gyárban.) Soknak érzem a napi 8,5 órát, rossz a közérzetem, keveslem az otthon töltött időt.


Amit szeretnék: Fizikai munkában gondolkodnék továbbra is, de fontos lenne, hogy egyedül lehessek a napom nagyrészében. Jó a kézügyességem, jól bírom a monotonitást, ellenben a képernyő előtt végzett munkát nehezen viselném. Sajnos emiatt a szellemi munkakörök nekem kevésbé jöhetnek szóba.


Megfordult a fejemben, hogy a kézműves termékek felé vegyem az irányt, azonban túlértékeltnek látom az ilyen dolgokat. Számomra nem ér többet egy kerámia, vagy egy szappan csak azért, mert kézzel készült és egyedi. Soha nem vásároltam ilyesmiket és nem tudnám a saját munkámat értékesnek látni.


Tudom, hogy nagyon sok mindent kizártam, de talán akad még valami, amire én nem gondoltam de ti igen. 7 éve dolgozom a jelenlegi területemen, csapatmunkában, előtte diákként kollégiummal edződtem a napi szintű kommunikációra. Mindezek ellenére egyre jobban akarom a magányos munkavégzést. Megszokás helyett belefáradtam az emberekbe.



2023. máj. 1. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Valamilyen vállalkozás!
2023. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Végre valami normális kérdés.
2023. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
77%

Gyere kamionozni, itt egyedül lehetsz szinte mindig.

Csak a rakodáskor kell találkozni emberekkel, de annyi meg pont jól tud esni.

2023. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként a kamionozás sem egy rossz ötlet, de én mindenképp nemzetközit javasolnék, hogy ne azt kelljen életed végéig csinálni.
2023. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod, követem a kérdésed,mert hasonló problémákkal küszködök.


Esetleg a növényeket, természetet nem kedveled?

Vadőr, dísznövénykertész vagy hasonló nem jöhet szóba? Már ha a lakhelyed környékén van rá igény.

Illetve ami "magányosabb" a vagyonőr egy elhagyatottabb telepen.

2023. máj. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Kamionos, vagyonőr, villanyszerelő... ezekből már mind dunàt lehet rekeszteni, annyi lumpen figura ment el felnőtt oktatás keretében ezekre. Ha megvan hozzá az eszed akkor inkább főiskola, most tanulj hidd el megéri.
2023. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján, hogy azt írja, hogy kevesli az otthon töltött időt, a kamionozás lenne a legrosszabb szcenárió.


#6 Mondjuk kamionossal pont nem lehet rekeszteni semmit, mivel még mindig bőven van hiány.

2023. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyárban is lehet olyan munkát találni, ahol egy adott részt egyedül végzel, pl. egy gépen, nem pedig csapatban dolgoztok.


Ha van jogsid, akkor valamilyen fuvarozási/áruterítési irány szóba jöhet, azonban élelmiszerek esetén gyakran hajnalban kell kezdeni, cserébe korán is végzel, délutánod szabad és max. 1 rakodótársad van vagy még az sem. Fizikailag általában megterhelő.


Tanulni szeretnél, de mit? Mi a mostani végzettséged, mi érdekel, milyen irányba tanulnál szívesen? Ha nem érdekel/nincs hozzá affinitásod hiába ajánlgatjuk a villanyszerelői vagy asztalos szakmát.


Amit az egyik hozzászóló írt, kerétszeti/növénytermsztői irány jó lehet még, de az meg a szabadban végzett munka miatt szívás szerintem.

2023. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Most nyitott vagyok mindenre, ami a fenti problémáimat megoldja. Nincs kifejezett érdeklődési területem. (Illetve amik vannak azok hobbiként működnek csak.)


Az eredeti szakmám környezetvédelmi technikus, de a jelenlegi állásomnak nincs köze hozzá. Ami azt illeti egyáltalán nincs benne munkatapasztalatom. A kamionozás nem volt rossz tipp, de többet lennék otthonról távol, mint amennyit vállalnék. Viszont ennek kapcsán megfordult a fejemben hogy ételfutár is lehetnék egy városon belül, nem feltétlenül autóval. A kertészet ötlete is tetszett. Ezekre én nem gondoltam.


Szívesen várok még tippeket.

2023. máj. 2. 18:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!