Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent az, hogy álláskeres...

Mit jelent az, hogy álláskeresési járadék fennmaradó időtartamára járó juttatás "80%"?

Figyelt kérdés
Elvileg ezt a 80%-ot lehet kérni hogy kiutalják egy összegben is. De kinek jár?
2023. máj. 10. 18:03
 1/6 Noren1989 ***** válasza:
91%
És a feltételeket is olvastad?
2023. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nincs szád?
2023. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat kérnék, ha nem okoz túl nagy nehézséget.

Van szám, az ügyintézőnek nincs, mivel erre a lehetőségre nem hívta fel a figyelmem, erről utólag szereztem tudomást, a netnek köszönhető.

A hivatalos megfogalmazás eléggé félreérthető ezt illetően, a feltételeivel együtt.

Tehát, szeretném, ha egy - kedves- válaszoló hétköznapi megfogalmazással elmagyarázná, kinek jár ez a fajta támogatás mármint a 80%,milyen esetben, milyen feltételekkel.


Tehát én úgy értelmezem, hogy az álláskeresési elvileg 3 hónapig jár. Ha valaki a járadék lejárta előtt munkát talál és azt bejelenti, akkor a járadékát alap esetben leállítják, de amennyiben kérelmezi, akkor a fennmaradt összeg 80%-át utalják akkor is, ha közben munkába állt.

Én így értelmezem.

Ha jól értem, a munkába állástól számított 30 napon belül kérelmezheti hogy kiutalják így ezt a fennmaradó összeget.

2023. máj. 10. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Igen, jól értelmezted. Viszont arra figyelj, hogy 4 órás munkára nem jár, és arra sem, ha határozott idejű az új munkaszerzodesed! (én ez utóbbi miatt buktam el a fennmarado másfél havi járadékom 80%-át.)
2023. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm.

2023. máj. 10. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit. 🙂
2023. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!