Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen adatokhoz férhet hozzá...

Milyen adatokhoz férhet hozzá a leendő munkáltató az önéletrajzomon felül?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne hogy ügyfélkapun keresztül, vagy bármi más hivatalos csatornán jogosult e a cég lehívni az előző munkahelyeimmel kapcsolatos adatokat? Mert ha mondjuk azt mondom hogy elvesztettem a kiskönyvem (munkavállalói SZTK kiskönyv) akkor onnantól kezdve csak találgathatja hogy eddíg hol merre melóztam és milyen képesítéseim vannak. Mert ha az önéletrajzomból kihagyom azokat a régi helyeimet amik nem relevánsak a jelenlegi pályázatomhoz, akkor így akár trükközni is tudnék...

2023. máj. 14. 13:31
 1/6 Rising Phoenix ***** válasza:
23%
Lekérheti a könyvelő ezeket az információkat és le is fogja kérdezni, mert szükséges a beléptetésedhez.
2023. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rising Phoenix ***** válasza:
24%

Képesítéseidet illetően, ha a munkakörbe illő szakképzettséged van a te érdeked is lehet, hogy igazold a bizonyítványod bemutatásával, ugyanis ez alapján magasabb bért kaphatsz. A munkakörhöz nem kapcsolódó végzettségeidhez nincs közük.

A könyvelő azt tudja lekérdezni, hogy hol és mikor volt biztosítási jogviszonyod. Azt nem, hogy milyen munkakörben és végzettséggel dolgoztál.

2023. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1# Én rákerestem a neten, de ott nem olvastam olyat hogy az utolsó előtti munkahelyi adatlapomhoz bárki hozzá férhetne ráutaló dokumentum (SZTK kiskönyv)hiányában, meg fogalma sincs róla elvileg hogy hol melóztam az előtt. Az utolsó munkáltatói kiadott igazolásokat persze alapból átadom, de amik előtte voltak azokat vagy bevallom dokumentum hiányában, vagy pedig nem. Esetleg tudsz valami konkrétumot mondani hogy mikhez fér hozzá egy könyvelő és milyen csatornán keresztül?
2023. máj. 14. 13:47
 4/6 Rising Phoenix ***** válasza:
35%

A beléptetéshez az utolsó munkahely adatai kellenek, a többi nem igazán fogja érdekelni a könyvelőt. De TAJ-szám alapján te is le tudod kérni magadnak, ha van ügyfélkapud. Annyit fog látni a könyvelő is. Mettől meddig melyik munkáltatónál vagy iskolában voltál jogviszonyban.


ugyfelkapu.neak.gov.hu

2023. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek féligazságok.


KIZÁRÓLAG azt fogja tudni, amiről te viszel papírt, az ügyfélkapun (ebeven, neaknál) nem látszanak más emberek korábbi adatai. A linkelt oldalon a lekérdezés annyit mutat meg, hogy emberünk taj száma érvényes-e, de naponta 3 lekérdezés a maximum. Engem, mint bérszámfejtőt, egyáltalán nem érdekel, hogy az új belépőnek érvényes-e a taj száma, ha nem, oldja meg ő. Meg hát nagy cégeknél esetenként tizesével lépkednek be az emberek.


Az előző munkahelyi papírok közül kettőt szoktak elkérni, azt a kettőt, ami igazolja, hogy kell/nem kell vonni valamit a fizetésedből. Ha ezt nem adod le, az nem akadálya a munkábaállásnak, ha a HR-es nagyon lelkiismeretes, akkor nyilatkoztat hogy elvesztetted, és ennyi. A kiskönyvről ennél gyakrabban szoktak nyilatkoztatni, és azt sajnos a te érdeked leadni, mert ha a cég kifizetőhely, akkor nem fogsz 60% táppénzt kapni, csak 50-et ha nem adod le (persze ha amúgy is csak 5).

A kiskönyv nem feltétlenül ahhoz kerül, aki interjúztatott, ezt nehéz megmondani. A legtöbb esetben senkit nem érdekel mi van benne, de azért ez nem zárható teljesen ki.

2023. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*(persze ha amúgy is csak 50 jár akkor mindegy)
2023. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!