Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A HR-esek csak arra vannak,...

A HR-esek csak arra vannak, hogy olyan melókat sózzanak rá az emberekre, amiket senki sem vallalna el alapból. Ha el is fogadok egy ajánlatot, akkor még az önéletrajzomat sem adják be a cégnek. Mi értelme van ezeknek az embereknek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát amennyi eszed a kérdésed alapján van, nem csoda, ha nem kerülsz be sehová!
2023. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Tessék?

Hog ynem adják be a cégnek az önéletrajzodat, ha egyszer ők HR-esek, azaz egy cégnél dolgoznak? Akkor hogy kerültél egyáltalán kapcsolatba velük?

2023. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Rendes hr-esről van szo, vagy munkaközvetitő cég hr-ese?

Mondjuk az tenyleg jo kerdes hogy a többségük mire jó, mert ahol jelenleg dolgozom, hotziher hogy nem olvastak el a cv-met. Mondjuk jobb pozicioba vagyok mint amit a cv szerint adtak volna.

2023. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
A HR-es egy bújtatott irodai munkával több. Ezeket mind a munkások tartják el.
2023. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
4, gondolom akkor te megírod magadnak a szerződést meg elintézed az adóügyeidet is...
2023. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
A 4-es az az ostoba ember, aki szerint csak az dolgozik, aki a bányában töri a követ.
2023. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

A HR-generalisták, toborzó munkatársak, a vállalati jogászok, team-menedzserek, project-menedzserek, minőségbiztosítási (QA) menedzserek, coach-ok és módszertani-evangelisták az ún. "bullshit" munkakörökbe tartoznak, amik nem termelnek hozzáadott értéket a cégnél (legfeljebb Email-eket, Excell-táblázatokat meg Powerpoint prezentációkat), munkájuk sokszor csak a végnélküli meeting-elésekben merül ki. És valóban azok tartják el őket, akik termelnek hozzáadott értéket (pl. szoftverfejlesztők). Ráadásul ezekben a munkakörökben a legmagasabbak a fizetések, ezért céljuk a saját fontosságuk mindszélesebb propagálása.

(Lásd: David Graeber - Bullshit Jobs: A Theory című könyvét.)

2023. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

7es, ennyi baromságot rég láttam egyben leírva....

Legalább lenne fogalmad arról amiről beszélsz...

2023. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
#8: Nem csak fogalmam van benne, hanem közvetlen közelről tapasztalatom is. Akkor a hívatkozott könyv is baromságokat ír?
2023. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, nem olvastam a könyvet. De az író véleménye nem feltétlenül komolyan vehető objektív tény.

Most őszintén. Mit cisnál egy HR-es? Összerakja a szerződésedet, biztosítja a megfelelő hozzáféréseket neked, elintézi, hogy megkapd a munkához szükséges felszerelésedet, elintézi ha bármilyen változás áll be az adataidban, intézi az esetleges speckóbb adó vagy szabadságolási igényeidet....

Értem én, hogy divat lenézni másokat, de a HR-es azért van, hogy működjön a cég, az alkalmazottaknak ne saját maguknak kelljen kitalálni, hogy pl egy adókedvezményre jogosító papírral mi az anyjuk kínját kell kezdeni, vagy távozáskor ne a dolgozónak vagy a főnökének kelljen kitalálni, hogy mennyi fizu jár a szabadságok után, stb... (arról nem is beszélve, hogy így legalább nem olyan egyszerűen korrumpálható a rendszer).


Értem, hogy a 3 fős kis cégnél nincs szükség HR_esre, de egy többezer fős cégnél egyszerűen muszáj. Nem termel hasznot a cégnek? Hát na és? A takarító tlaán termel hasznot? Nem. Hát a gondnok? Nem. Ők is azért vannak, hogy a termelő dolgozóknak ne kelljen mással foglalkozniuk, mint a termelésel.

2023. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!