Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy próbaidő alatt válik meg valakitől a cég?

Figyelt kérdés

Munkahelyváltás előtt állok és hajlamos vagyok mindent túlaggódni, ezért is merült fel bennem a kérdés.

Az világos, hogy ha a csillagokat is lehazudom az égről az önéletrajzomban és az interjún, akkor könnyen koppanhatok. De mi van akkor, ha valós dolgokat állítok magamról, akkor mekkora az esély, hogy próbaidő alatt jönnek rá, hogy nem vagyok alkalmas a pozícióra?



2023. jún. 20. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
nem csak azért bocsáthatnak el, mert nem vagy alkalmas.
2023. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
nem nagyon jellemző, de ha többször nem érted a feladatot, simán elküldhetnek.
2023. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezért van a próbaidő, hogy mindkét fél megtapasztalja mina helyzet.
2023. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Próbaidő alatt azért is simán kirúghatnak, mert a portásnak nem tetszik a szemed színe.
2023. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jellemző, ezért van a próbaidő.
2023. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
50%
Alkalmatlanság esetén küldenek el
2023. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé. Próbaidő alatt azért is simán kirúghatnak, ha nem vagy szimpatikus a főnöknek, vagy nem jössz ki a kollegákkal.

Egyszer dolgoztam multinál, rendszeresen előfordult, hogy a próbaidő utolsó napján mondtak fel valakinek. Általában az volt az ok, hogy nem volt szimpi+lassan tanult be. Ez a kettő együtt.

2023. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váaszokat.
2023. jún. 20. 15:28
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk szerintem nem mindegy hogy milyen jellegű munka. Bérszámfejtő vagyok, tehát nem csak a saját cégemet látom, hanem egy csomó ügyfelet, általában irodai munkák. Szerintem extrém ritka. Ha valaki teljesen alkalmatlan, vagy ha menet közben kiderül hogy mégse kell plusz egy munkavállaló. Az utóbbi ritka szerencsére, mert az ellen igazából semmit nem tudsz tenni.
2023. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori, pl.: gyáraknál.
2023. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!