Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol húznátok meg a határt,...

Hol húznátok meg a határt, hogy betegen bementek e dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha még náthával mentek, de ha egész nap hőemelkedésetek van akkor is mentek még, mert szükség van rátok.

2023. jún. 22. 14:56
 261/266 anonim ***** válasza:
38%

260


Nem tudom....


Ha én beteg vagyok és a nátha a tünetek között van, akkor percenként fújom az orromat. Tehát magamból kiindulva le se esne feltétlen, hogy beteg.


De mi lenne, ha az ember nem méricskélné, hanem otthon maradna egy hetet, pihenne, feküdne, húslevest enne, kamillateát inna, ha kell, végigszedné az antibotikum-kúrát?


Magával is jót tenne és másokat se fertőzne.


Bár így működne...

2023. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/266 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs home office, szóval vagy mész vagy szabi v tp.
2023. szept. 28. 12:33
 263/266 anonim ***** válasza:
23%

Akkor táppénz.

Jobb a főnöknek, ha a fele társaság beteg lesz?



Első munkahelyemen anno, pici irodák, nem volt légkezelő rendszer (azaz friss levegő csak az ablakon), kb 1-2 havonta beteg volt a 2/3-ada. Mindig ugyanazok, köztük én is.


Mellesleg megsúgom, az egészségesebben élők voltak betegek, az egészségükre nem figyelők el se kapták - nem ezen múlik.

2023. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/266 A kérdező kommentje:

"Mellesleg megsúgom, az egészségesebben élők voltak betegek, az egészségükre nem figyelők el se kapták - nem ezen múlik."


Ezt én is észrevettem

Nektek amúgy milyen tüneteitek voltak?

Amúgy ez van itt is kicsi iroda mindenki bejön betegen. Mert rossz szemmel nézik a tp-t.

2023. szept. 28. 13:21
 265/266 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok nekik.


És miért nem adnak home office-t legalább ilyenkorra?


Vagy ha nem látja a munkavállalót, akkor az nem is dolgozik?



Amúgy szerencsére sokszor volt "egytünetes" betegségem "csak", vagyis csak az orrom nem szelelt 4 napig, de semmi más, csak csavart az orrom 4 napig, de semmi más, csak elviselhető torokfájásom volt 4 napig, de semmi más.

De ezek lépten-nyomon.


De ment körbe hörghurut, erős nátha stb köztünk.

2023. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/266 A kérdező kommentje:
És miért nem adnak home office-t legalább ilyenkorra? Próbáltuk, mi is mondtuk hogy terjed éppen köztünk a nátha, influenza, covid, és aki tényleg nagyon beteg az menjen el, de jaj mi lesz így a céggel...
2023. szept. 28. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!