Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen nehéz munkát...

Miért ilyen nehéz munkát kapni? Egyetértesz velem vagy nem?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, az SZJA mentesség már 25 éves korban sem vonatkozott rám, kicsit idegesít is, hogy így hívják mivel csak 24 éves korig jár, amíg be nem töltöd a 25-öt.


Nem egy munkáltató vállalta fel előttem, hogy azért nem alkalmaz, mert így nem tud rajtam spórolni. Egy primitívebb munkahely még azt is elárulta, hogy aki betölti a kort, repül onnan.


Egyébként aki 24 éves, és betölti a 25-öt az onnatól elégedjen meg mínusz 40-50 ezer forinttal, mert csak?Ezt komolyan elfogadjuk?


Jelenleg csak heti egy napot alkalmaznak egy multinál eladóként. Azt mondta az interjúztató, ugye nem gondoltam komolyan hogy felvesznek rendesen EGYBŐL? Illetve 5 éves terveim, meg mindent kérdeztek a csóri egy napos munka miatt.

Hozzátette, hogy hatalmas a bérfeszültség, a 25 év alatti, illetve feletti dolgozók között.


Mindenhol csak egyszerűsített szerződéssel akarnak, de egyik sem tudja megállni, hogy ne siránkozzanak arra, hogy változtak az adózási törvények és túl sokba kerülök nekik.2x volt az évben, hogy felvettek volna a szakmámban és az utolsó pillanatban visszavonták, hogy mégsem tudnak fizetni, pedig a diplomámhoz méltatlan, kb. nettó 1500-as órabért kértem, (igaz vidéken, nem akkora szaktudást igénylő munkára) de ezt is sokalták Kelet Magyarországon.


Az átlag órabér vidéken mindenhol, ahova jelentkezem, nettó 1150 Ft, kivéve a szakma specifikus gyári munkák, pl. Hegesztő, asztalos stb.


Nem vagyok válogatós, eddigi életem során voltam mindenféle eladó, konyhai dolgozó, egyetem mellett is dolgoztam, ugyanakkor van tehetségem az adminisztrációs feladatokhoz is.


Régen ha elakartam menni dolgozni pl. Egy lidl-be akkor megtehettem, felvettek. Mostmár ezt is csak részmunkaidőben hirdetik, és egyáltalán nem szólnak vissza. Az utóbbi fél évben 2 munkahely is hitegetett hogy a határozott 3 hónapos szerződésemet hosszabbítja, mindkettő szakmabeli munka lett volna, az egyik álom meló, sok pénz, és mégis elküldtek a végén, az egyik mégcsak nem is szólt, csak szerintük éreznem kellett volna a hajtás végét, amikor már kevesebb a munka= elküldenek.


Tehát: napi bejelentős sz@akodás, határozott idő, maximális lojalitást várnak, mindent tudni akarnak rólam, 5 éves terveim miegymás, de nem szólnak vissza ha nem engem választanak, illetve ha mégis, nem jelentenek be rendesen.



2023. júl. 10. 15:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
Normális végzettséggel nem nehéz, nekem már a diplomaosztó utáni napon megvolt a szerződésem, azóta is ott dolgozom, közel 8 éve.
2023. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek. A gec.láda munkáltatók már csak ilyenek. A fiatalokat különösen szeretik hülyének nézni. Felesleges lojálisnak lenni, féreg mind.
2023. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Túl sok az adó, túl nagyok a költségek, muszáj spórolniuk a cégeknek ha nem akarnak bezárni. Azaz vagy elfogadod, hogy annyival kevesebbet kapsz amennyivel több a költsége a cégnek utánad, vagy kisebb adóvonzatú megoldást kell választanod (egyszerűsített, részmunkaidő, vagy fekete munka). Valahogy nekik is ki kell termelni a béred és a költségeket, ezt vagy úgy tudják, hogy a bevételt növelik vagy a kiadást csökkentik. A bevétel növelése áremeléssel jár, már most is panaszkodsz a magas árak miatt, akkor még magasabb lenne. Vagy ott kell megfogni a költségeket ahol lehet és ha az adórendszer ennyire igazságtalan, hogy olyan dologhoz köt kedvezményt amiről nem tehetsz és nem is tudsz változtatni rajta, akkor más módon kell költséget csökkenteni, a kézhez kapott bérből. Ez van, tessék a kormánynál panaszkodni a túl sok és magas adók miatt.
2023. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Én vidéken protekcióval találtam ilyen közmunka jellegű állást is. Szemétszedés lombgyűjtés stb
2023. júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

"hogy mégsem tudnak fizetni, pedig a diplomámhoz méltatlan, kb. nettó 1500-as órabért kértem,"


Kéredező, hallottad már azt a mondást, hogy mindenki csak annyi megbecsülést kap másoktól, amennyire önmagát becsüli?


Ha ezt csinálod, ne csodálkozz..... ez arra utal, hogy neked már BÁRMI jó lenne, csak végre meló legyen, akár még kevesebb pénzért is!

Ennek az az üzenete, hogy leadtad az önbecsülésedet, hogy munkát kapj.


Ezzel ott van a baj, hogy a diplomásokkal szemben mások a társadalmi - munkáltatói elvárások és ezek nemcsak szakmai elvárások!

Egy kétkezi munkás, alkesz, aki lapátolni akar egy építkezésen, állhat így hozzá a dolgokhoz, de TE, diplomával már NEM.


A munkáltató spórolni akar?

Ki nem?

Te is spórolni akarsz, amikor elmész vásárolni... vagy választanod kell, hogy melyik telekomos szolgáltatásra fizess elő...



Arra gondoltál, hogy elmész Kelet-Magyarországról?

2023. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Mégis milyen diplomád van neked amivel nem találsz állást?
2023. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem diplomást keresnek a Lidlbe...
2023. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

És mit szóljon egy 40 év feletti?

Nekik nincs adókedvezmény! 40 év felett már meg is foghatja az ember az ásót, lapátot és kimehet a temetőbe élve eltemetni magát, legalábbis munkakeresés szempontjából. Ugyanis ennyit ér egy ilyen idős ember a munkáltatók szemében. Ha nincs rá semmilyen kedvezmény akkor mehet amerre lát.

Mert bizony manapság már nem az első munkahelyén dolgozza végig az életét az ember (főleg ha el akar költözni), életszerű ha időnként váltásra kényszerül.

Nem vonom kétségbe hogy nehéz a 25 éves korosztálynak is, de minél idősebb lesz valaki annál rosszabb, ha valami miatt munkahelyet keres az ember.

2023. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Önérzeteskedhetek, hogy csak ennyi meg annyi bér a jó nekem, akkor éhen halok. Nem ezért utáljátok a fiatalokat, hogy nagy a mellény a diplomájukra? Na rólam ez nem mondható el. Igen, itteni viszonylatban hogy mondjuk ne a párom fizesse egyedül az a közös albérletünket, és hogy a 0 forint helyett megkapjak mondjuk 230-250-et igen is jó lett volna, és boldogan elvállaltam volna, fene nagy önérzet nélkül.
2023. júl. 10. 17:54
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Piacképes végzettséggel 1-2 nap alatt is lehet munkát találni. Tanulj valamit,amivel el lehet helyezkedni.
2023. júl. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!