Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Régi főnököm keltheti rossz...

Régi főnököm keltheti rossz híremet?

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2023. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha alaptalanul rossz híredet kelti, azzal rágalmazást vagy becsületsértést követ el.
2023. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lehetősége megvan rá.
2023. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem megesett.
2023. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Hivatalosan (törvény szerint) nem.

Gyakorlatilag meg igen. Elég nehéz bizonyítani, tanúvallomás kell hozzá.

Ha ilyesmi gondom lenne, én amit tennék.

Felhívatnám egyik ismerősömmel hogy kérdezze meg rólam. Mit tudom én, oda akarok menni dolgozni, vagy már ott dolgozom ahol a hívó fél a vezető.

És felvenném.

Ha nem mond semmit vagy jókat, akkor felesleges volt a para.

Ha rosszakat, azokat felvenném.

A felvétellel két út van -

Feljelented

Megzsarolod hogy ha nem változtat, feljelented.

2023. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
Fiatal vagy, és azt hiszed, mindenki veled van elfoglalva. Ki kell,hogy ábrándítsalak; a kutyát se érdekli a sorsod. Mindenkinek megvan a maga baja.
2023. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 creativus ***** válasza:

Ha megtette már akkor van min elgondolkodni. Ha meg nem, akkor csak a mai korra jellemző, szokásos, és idővel paranoiába hajló, s emiatt kerülendő gondolkodásmód a hiba.


Mindkét esetet, azoknak súlyossá válását ma még a személyiségzavarok körébe sorolják, amelyek azonban nem betegségek, hanem kora gyermekkorban berögzült hibás viselkedési mechanizmusok feltörése, és eluralkodása vált ki. Ám bármely tünet jelenléte kismértékben mindenkiben ott van.


Amennyiben megtette volna, akkor érdemes utána nézni (különösen YouTube-on) a nárcisztikus személyiségzavarnak. Ezt a kérdéses jelenséget "repülő majmok"-nak nevezte el a téma mai legnagyobb szakértője, és kidolgozója. Ebben a rossz hírt keltő megkörnyékezi a közös ismerőseinket (a repülő majmokat), és megpróbál előttük lejáratni.


Ellenkező esetben azonban azon érdemes elgondolkodni, hogy honnan ered ez az aggódó, gyanakvó érzetünk, milyen gyerekkori élmények táplálják (pszichológus tudja felfedni), s amely kényelmetlen érzetet jelentősen felerősít korunk bőségi társadalma, a kényelem, és a könnyen hozzáférhető érzetek által. Utóbbiak ugyanis - hosszú távon - egy "dopamin-rezisztenciá"-nak nevezett jelenséget hoz ki az emberből, amelyben érzéketlenebbekké válunk a jóra, de sokkal érzékenyebben érint minket a legkisebb rossz is. S a jóra való hiányérzetünk olyan belső feszültséget indukál, amelyet "megtámadottságnak" érzünk ösztönösen. (Ez az állatvilágban evolúciósan kialakult mechanizmus). Ha nincs komoly ok a rossz hír keltésére, akkor ezzel az érzettel együtt kell élni úgy, hogy ne befolyásolja tevékenységeinket. Mert valóban, mindenki inkább önmagával van elfoglalva, mint másokkal.

2023. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!