Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet azért nem hívnak sehonna...

Lehet azért nem hívnak sehonnan, mert az önéletrajzomban benne van, hogy jelenlegi munkahely?

Figyelt kérdés

Irodai adminisztrátor vagyok. 30 napos felmondási időm van. Jelentkeztem kb 20 helyre és az elmúlt hetekben semmi... Lehet azért, mert sejtik, hogy nem tudok azonnal kezdeni?


Eddig mindig úgy váltottam, hogy már felmondtam az előző helyen. Most nem tehetem meg anyagilag.


2023. szept. 13. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adtad volna be az önéletrajzod, ha nem keresnél munkát és hagynád ott a jelenlegi helyet, ebben semmi észszerűség nincs, ha emiatt lennél elutasítva.
2023. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem mondtam még fel előre, mégis felvettek. A 30 nappal a legtöbb cég számol.
2023. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Remélem számolnak igen. Mert pl ahol most dolgozom, ide azonnal kellett ember, szerdán interjú, csütörtökön felhívtak és hétfőn kezdtem, ide pl nem vettek volna fel, ha 30 nappal később tudtam volna csak kezdeni.
2023. szept. 13. 15:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb cég számol a 30 nappal. Az is lehet hogy már alapból megvan az ember csak hát a hirdetést ki kell rakni...
2023. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember úgy keres melót, hogy még a régi helyén dolgozik, ennek nem kellene kizáró oknak lennie.
2023. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Milyen hülye kérdés ez? Nyilván mindenhol tisztában vannak vele, hogy az átlag ember pénzből él és nem csak arra vár otthon ülve, hogy másnap szaladhasson az új dolgozóba. Tisztában vannak vele, hogy a felmondásnak megvan a jogi háttere, letöltési ideje, stb.


Biztos függ munkakörtől, tudástól. Legtöbb ismerősöm eleve azt mondta, hogy X napon tud kezdeni és a két munkahely között volt pár hét szünetük ahol utaztak, rendbe szedték magukat, stb.

2023. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát engem már hívtak interjúra "holnap 11re", aztán azt oldd meg ahogy akarod, mondtam az nekem nem jó mert dolgozom, másik napot megbeszélhetünk? Nem bocsi holnap 11 vagy soha. Oké viszhall :D (ez nem most volt, pár éve)
2023. szept. 13. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig úgy kerestem melót, hogy még megvolt a jogviszonyom máshol. Az emberek többsége ezt csinálja. Bent persze senkinek nem árultam el, hogy kifelé kacsintgatok,a munkám ugyanúgy normálisan elláttam. Ha személyes interjút akartak, akkor előre szóltam a melóban, hogy x nap X időpontban el kell mennem ügyet intézni (orvos, kormányablak stb), nem kell nagyon magyarázkodni - de mittomén 2 óra múlva visszajövök és a kiesett időt pótlom. Ezt mindig be is tartottam, nem volt probléma belőle.
2023. szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!