Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vizeletminta alkalmasságinál?

Vizeletminta alkalmasságinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés annyi lenne hogy mivel most megyek életemben először munkaköri alkalmasságira mire kéne számítani? Az ha helyzet h tegnap este folyamán 2 ismerőssel elszívtunk egy méretes spanglit. És úgy tudom hogy ez vizeletből simán akár 30 napig is kimutatható. Na most amin aggódok az az hogy egy ilyen vizsgálatnál szokás-e vizeletmintát venni és ha igen mennyire figyelik a fű és thc bomlási maradványait ilyenkor?


Igazából a cégnél konkrétan nem tették szóvá és mivel raktárosként tevékenykedek nem tudom mennyire indokolt.


Kellemetlen lenne ha emiatt buknám esetlegesen a melót:D


Válaszokat köszi előre!



2023. szept. 16. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kértrk vizeletet is, de mikor bementem olyan szinten leszarták hogy végül nem vették el xd
2023. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy raktárosi munkánál más-e követelmény, de tudtommal főleg a szemedet nézik meg, van egy rövid EKG és tüdőszűrés. Meg feltesznek csomó kérdést, pl hogy dohányzol-e, iszol-e, van-e más betegséged, stb.
2023. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizeletmintát nem szoktak kérni, de pláne nem a thc-t nézik benne. Vérnyomásmérés, szemvizsgálat, súly mérés lehet, meghallgatja a mellkasodat az orvos, megkérdezi milyen betegséged van, milyen gyógyszert szedsz.
2023. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy raktáros munkakörbe nem szoktak kérni vizeletmintát, de ha kérnek is, akkor nem a THC-szintet nézik, hanem simán a vesefunkciót meg az alapokat.
2023. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha mondjuk az MNB-papirpénz raktárában leszel,de akkor még a szüleid seglyukába is benéznek.
2023. szept. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor nincs mitől tartanom:D
2023. szept. 17. 08:30
 7/8 anonim válasza:

Veszélyes anyagokkal dolgozóknál szoktak nézni vizeletmintát.

Pl. az én munkahelyemen, a vegyi anyag raktárban dolgozóktól az üzemorvos vesz vért és vizeletmintát is időszakosan.


De nem a thc-t nézik, hanem a vese, máj, stb. funkciókat.

THC ellenőrzés csak célzottan van, pl. munkahelyi baleset vagy bűncselekmény gyanúja esetén.

2023. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Munkaköri alkalmassági vizsgálat több fajta is van munkakörtől függően.


Egy alap vizsgálat esetén csak vérnyomást mérnek, csinálnak látásvizsgálatot, meg a doki megkérdezi, hogy van-e valamilyen krónikus betegséged, szedsz a gyógyszert, és kb. ennyi az egész.

Persze vannak olyan munkák, ahol szigorúbb feltételek vannak, ott csinálnak vérképet, vércukrot mérnek, vizeletmintát kell adni, neurológiai vizsgálat, stb.


De nézz vagy kérdezz utána, hogy törvény szerint a te munkádhoz melyik kategóriájú üzemorvosi vizsgálat szükséges.

2023. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!