Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben kaphatok...

Ebben az esetben kaphatok álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés
13 éve van munkaviszonyom, de az elmúlt 11 évben összesen kb 1,5 évet dolgoztam két részletben. Utoljára 2,5 éve. Most mentem vissza gyedről, a szabadságomat töltöm, de mégsem mennék vissza, így elmondok. Viszont még új helyem sincs. Idén már nem is lesz. Kaphatok így álláskeresési járadékot?
2023. okt. 1. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Az igénylést megelőző 3 év munkaviszonyait veszik figyelembe és ebben a 3 évben összesen legalább 12 hónapnak megfelelő munkaviszonnyal kell rendelkezni. De az a biztos, ha írsz egy emailt az illetékes foglalkoztatási osztálynak, segíteni fognak. Vagy akár telefon, de én csak emaileztem velük, rövid időn belül mindenre választ kaptam.
2023. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy írok nekik akkor.

Mert kérdés ugye, hogy munkaviszony kell vagy ténylegesen ledolgozott időszak. Mert a munkaviszonyom 13 éve folyamatos ugyanazon a helyen.

2023. okt. 1. 15:52
 3/5 A kérdező kommentje:

"(4) bekezdés a) pontja szerint a fenti b) pontban meghatározott jogosultsági idő időtartamába nem számítható be a fizetés nélküli szabadság harminc napot meghaladó időtartama, kivéve, ha annak igénybevételére háromévesnél – ha a munkavállaló a gyermek gondozása céljából gyermekgondozási segélyben, gyermekgondozást segítő ellátásban részesül, tizennégy évesnél – fiatalabb gyermek gondozása, vagy tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek otthoni ápolása miatt kerül sor"


Ha jól értelmezem, akkor nekem beleszámít a gyed/gyes.

2023. okt. 1. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, megkérdezted őket?
2023. okt. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, mert közben a munkahelyem olyan ajánlatot tett, amimiatt végül maradok.
2023. okt. 15. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!