Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segíteni a kisgyerekes anyákat...

Segíteni a kisgyerekes anyákat a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egy kisgyerekes anyuka élete sok munkahellyel nehezen összeegyeztethető. Műszakozás kizárva, de még egyműszak esetén is problémás lehet a nap tervezése. Ha beteg a gyerek, akkor menni kell, miközben a nőnek nem jut másra ideje, csak a munkára (már ha éppen bent van) meg a gyerekre.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne segíteni felsőbb (kormányzati) szintről a kisgyermekes anyák életét, vagy hogy kell-e egyáltalán segítség és kivételt tenni velük? Gondolok itt olyanokra, hogy pl kötelező szabadpéntek vagy 8 helyett napi 6 órás munkaidő (természetesen változatlan fizetés mellett, akár etr további adókedvezményekkel elérve). Esetleg további adókedvezmény a cégeknek, ha kisgyermekes anyukát foglalkoztatnak? Több szabadnap? Túlóra tiltása?


Nektek milyen ötleteitek vannak? Szerintetek igazságosak lennének az én fenti ötleteim, vagy ne kivételezzünk, mondván, hogy neki kellett a gyerek?



2023. okt. 17. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem lenne igazságos.
2023. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Részmunkaidő, rugalmas munkaidő jelenleg is elérhető elég sok munkakörben. Ezekhez persze megfelelő tudás/képzettség szükséges.


A változatlan fizetés, kevesebb munkaidőért sehol nem működne.

2023. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem vennének fel anyukákat. De nőket se nagyon akarnának, mert ott a kockázat, hogy elmegy szülni. És senki se akar annyit fizetni 5x8 óráért, mint 5x6 óráért. És a férfi, illetve gyerek nélküli nők jogosan háborodnak fel, hogy többet dolgoznak, mégis ugyanannyit kapnak. És az apukákkal mi lesz? Ők is teljesértékű szülők
2023. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

FAXTOT! Tudod hányszor beszoptuk a cégnél, hogy jött a csaj, letelt a próbaidő, majd 1-2 hónap, és bejött, hogy viselős, és megyen babázni...úgy 3-4 évre. Kirúgni meg ugye nem lehet. Akit meg felveszünk a helyére, xarik a melóra, mert tudja, hogy BÁRMIKOR visszajöhet anyamadár, és kérheti a régi helyét.

Mindegy, tanulópénz. Pont ezért, nem is veszünk fel nőket már évek óta.

2023. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

Hát pedig vagy kitalálnak valamit, vagy tényleg a cgányok és migránsok országa leszünk úgy 1-2 generáción belül😅


Olyan nincs, hogy valakiről minden bőrt le lehet húzni, márpedig ha valamit fel kell adni, akkor már most látható, hogy a nők a gyerekszülést adják fel.

2023. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Pff. Nem. Írom ezt nőként.
2023. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem most is léteznek mamabarát munkahelyek. Nálunk is nézik, hogy ha valakinek gyereke van, ne kapjon este 10es műszakot, és a hétvégét is megválaszthatja.

A munkaidő-kedvezményt nem tartom jó ötletnek, van a gyermeknek apukája is, oldják meg szerintem. Inkább amit jónak tartanék, hogy több olyan bölcsi létrehozása, ahol a gyerekeket a szülő elhelyezheti.

2023. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon békés, segítőkész és elfogadó természet vagyok, de ha egy anya kevesebbet dolgozna, esetleg +1 szabadnapja lenne minden héten, csak neki nem lehetne túlórázni... míg én és mindenki más, aki nem anya igen, ledolgozza, becsúszik túlóra és nem jár + 1 nap pihi, hát én kiutálnám a nőt! Van, amikor az apára marad a nevelés, mert anyuka lépett le, segítség kb nuku. Sajnálatos, az ember legyen elfogadóbb, ha a szülő, anya vagy apa egyedül neveli a gyerekét, de az sem azt jelentse, hogy kevesebbet dolgozik ugyanannyizért, hetente bónusz szabadnap jár neki és mit tudom én mi. Nem. Én is elfáradok, nekem is megvan a magam gondja és dolga, nem kell ehhez gyereket pottyantanom.
2023. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Azt meg megemlítem, hogy a terhes nők és az újdonsült anyucik azt gondolják, hogy körülöttük forog a világ és nekik mindent szabad. Gyomorforgatóan tudnak viselkedni.
2023. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A részmunkaidő az oké, de az amúgy is létezik. Persze arányosan kevesebb bérért, nem is kérdés. Ikres rokonom is 6 órában (heti 30 órában) dolgozik, a bére is 6 órás, nincs ezzel gond.
2023. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!